هفته دفاع مقدس یادآور درخشان ترین برهه از تاریخ معاصر کشور و مظهر حماسه و ایثار
هفته دفاع مقدس یادآور درخشان ترین برهه از تاریخ معاصر کشور و مظهر حماسه و ایثار
ره نگار/ فرمانده انتظامي استان در پيامي ضمن تبريك فرا رسيدن هفته دفاع مقدس، ياد و خاطره شهدا، جانبازان، رزمندگان و حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس را گراميداشت.

ره نگار/ فرمانده انتظامی استان در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدا، جانبازان، رزمندگان و حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس را گرامیداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حماسه‏ ملت ایران در دفاع مقدس، نمایش‌گر قله‏ ظرفیت‌هاى انسانى مردم این سرزمین خدایى است. مقام معظم رهبری (مدظله العالی)

هفته دفاع مقدس، به عنوان درخشان ترین برهه از تاریخ معاصر کشور و مظهر حماسه، وحدت، ایثار و از خودگذشتگی ملت بزرگ ایران، یاد آور رشادت‌های مردان و زنانی است که گرانبها ترین سرمایه حیات خویش را در طبق اخلاص نهادند و با لبیک به فرمان امام خمینی (ره) در دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی کرده و استقلال و آزادگی را برای نسل‌های آینده این سرزمین الهی به ارمغان آوردند.

ارمغان هشت سال دفاع مقدس، علیرغم خیال باطل غرب و شرق با اقتدار و بالندگی سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میهن همراه شد و توانست معادلات جهانی را بر هم زند و تحلیل‌های مادی دنیا پرستان زمان را نقش بر آب سازد و رویای فتح سه روزه کشور مهر و ایثار، ایران سر افراز، با دستان توانمند مردان و زنان تاریخ ساز این مرز و بوم در پهنای تاریخ، تا ابد بی تعبیر ماند.

دفاع امت اسلامی ایران در برابر تجاوزات همه جانبه‌ دشمنان اسلام، در تاریخ افتخار آفرینی مبارزات حق طلبانه جهان، بی بدیل بوده و استقامت و پایداری ایران اسلامی که برخاسته از بصیرت، روح وحدت و ایمان و در سایه هدایت‌های ولی خود، حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت باعث احیای یک مکتب سازنده و نهضت‌های آرمان گرا و ایدئولوژی جهانگیر شد و امروز نیز دستاورد ارزشمند بیداری اسلامی را در اقصی نقاط جهان پدیدار کرده است.

بی تردید هفته بزرگداشت “دفاع مقدس” که به فرموده‌ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) “اوج افتخارات ملت ایران است” فرصت ارزشمند و مغتنمی است تا ملت سرافراز و غیور ایران اسلامی بار دیگر با مرور خاطرات و حماسه‌های سرداران دلیر خود در جبهه‌های حق علیه باطل، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا، از رزمندگان، ایثارگران و یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی، تجلیل و تکریم نمایند.

اینجانب، فرارسیدن هفته دفاع مقدس را که نمودار مجموعه‌ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، فرماندهی معظم کل قوا، یادگاران جنگ تحمیلی، نیروهای توانمند و جان برکف انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج که نقش مهمی در خلق حماسه‌های دفاع مقدس داشته‌اند و همچنین ملت سرافراز ایران اسلامی، تبریک عرض کرده و توفیق ملت بزرگ ایران در تداوم حرکت در مسیر شهدا و ایثارگران را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

                     فرمانده انتظامی استان گیلان، سرتیپ دوم عزیزاله ملکی

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران