نقش ورزش در نشاط اجتماعی جامعه / اولویت قراردادن ورزش در زندگی افراد
نقش ورزش در نشاط اجتماعی جامعه / اولویت قراردادن ورزش در زندگی افراد

ره نگار/ در دنیای امروز ورزش یکی از فعالیت هایی است که به اشکال مختلف در بین مردم بروز کرده. عده ای علاقه مند به تماشای مسابقات ورزشی می باشند، عده ای ورزشکار حرفه ای هستند و عده ای با وجود آگاهی از فواید ورزش آن را به تعویق انداخته و گرفتاری های روزمره زندگی […]

ره نگار/ در دنیای امروز ورزش یکی از فعالیت هایی است که به اشکال مختلف در بین مردم بروز کرده. عده ای علاقه مند به تماشای مسابقات ورزشی می باشند، عده ای ورزشکار حرفه ای هستند و عده ای با وجود آگاهی از فواید ورزش آن را به تعویق انداخته و گرفتاری های روزمره زندگی را بهانه ای برای نپرداختن به آن می دانند. اما چیزی که در این بین امیدوارکننده است وجود آگاهی و اطلاعات بیشتر مردم از ورزش نسبت به قبل می باشد.

باید توجه داشت که اهمیت ورزش منحصر به سنین خاصی نیست و در هر سنی به افراد توصیه می شود. خوشبختانه کمتر کسی وجود دارد که از فواید ورزش و نقش آن در سلامت روح و جسم خود مطلع نباشد. اما روزمرگی ها و دغدغه های شغلی باعث شده تا جملاتی از قبیل وقت نمیشه، دلم می خواد اما امکانش نیست، میدونم اما مگه کار میزاره و… را بسیار بشنویم. بی شک آنچه مهم است اولویت داشتن ورزش در زندگی کنونی مردم می باشد.

رسانه ها می توانند نقش مهمی در ترویج فرهنگ ورزش و توسعه ورزش همگانی و اولویت ورزش در زندگی مردم داشته باشند و باید از این ظرفیت رسانه ای خود برای ورود ورزش به عنوان مهم ترین و موثرترین نقش در نشاط اجتماعی جامعه استفاده کنند.

ورزش می تواند باعث شادی و احساس رضایت از خود و افزایش اعتماد به نفس در فرد شود که با ایجاد حس عشق و خشنودی و لذت همراه باشد همچنین نقش مهمی در تندرستی و سلامت روانی انسان دارد. روان انسان مستقیما تحت تاثیر شرایط بدنی و جسمانی اوست و متقابلا جسم انسان تحت تاثیر فضای روانی و ذهنی اوست.

از منابع عمده شادی و نشاط، فعالیت های ورزشی محسوب می شوند که با شادکامی، عزت نفس، خلق و خوی مثبت، رضایت از زندگی و سلامت روانی همراه است.

در دنیای امروز ورزش می تواند ارتباط مثبت و مستقیمی با میزان افزایش انگیزه و امید ما به آینده داشته باشد و آنچه مهم است اولویت قراردادن ورزش در زندگی افراد جامعه می باشد.

امید است با یاری خدا و همراهی مسئولان و حمایت افرادی که نقش بسزایی در این راه دارند بتوانیم در حد توان به این مهم پرداخته و انگیزه ای بیشتر برای ورزش و اولویت قرار دادن آن در رندگی آحاد جامعه فراهم نماییم.

  • نویسنده : صدف نصیری طولازدهی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران