نرخ جدید سرویس مدارس رشت به تصویب رسید/ تولید بیش از ۳۴ هزار تن آسفالت در رشت
نرخ جدید سرویس مدارس رشت به تصویب رسید/ تولید بیش از ۳۴ هزار تن آسفالت در رشت
ره نگار/ نرخ جدید سرویس مدارس رشت برای سال تحصیلی جدید بررسی و به تصویب شورا رسید.

ره نگار/ نرخ جدید سرویس مدارس رشت برای سال تحصیلی جدید بررسی و به تصویب شورا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای شهر رشت، در یکصد و یکمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت اظهار کرد: هفته وحدت به تدبیر امام راحل و به منظور اتحاد بیشتر مسلمین و مقابله با توطئه های دشمنان که به دنبال ایجاد نفاق ما بین مسلمانان بوده و هستند نامگذاری شد.

محمد حسین واثق کارگرنیا با گرامیداشت روز آتش نشان افزود: روز گذشته شاهد برگزاری رژه زیبا و پرشور آتش نشانان خدوم شهر رشت بودیم و با تبریک روز آتش نشان محضر یکایک این فرزندان دلاور شهر رشت، آرزوی سلامتی و سربلندی و موفقیت برای آنان در انجام ماموریت های محوله داریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به نهم مهر ماه مصادف با روز سالمندان اشاره کرد و گفت: از تمامی مدیران ذیربط بالاخص مجموعه مدیریت شهری رشت تقاضا داریم تا با ایجاد فضاهای مناسب به منظور استفاده این عزیزان در اوقات فراغت توجه بیشتری معطوف شود.

⭕️ تذکر رئیس شورا به سازمان حمل و نقل شهرداری رشت

در این جلسه لایحه افزایش بهای کرایه تاکسی در سطح شهر در صحن شورا بررسی شد.

واثق کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت با تذکر به رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری رشت افزود: این لایحه باید پیش از اتمام شهریور ماه به شورا ارسال می شد تا اعضای شورا آن را بررسی و در زمان مقرر تصویب کنند، اما متاسفانه لایحه نرخ پیشنهادی سرویس مدارس دانش آموزان در سال تحصیلی جدید در شرایطی به شورا ارسال شد که بیش از یک هفته از شروع سال تحصیلی جدید سپری شده است و انتظار می رود لوایح به موقع به منظور بررسی به شورا ارسال شود.

⭕️ شهردار رشت: کاشت درختان جدید در رشت به ازای قطع درختان 

شهردار رشت با حضور در جلسه علنی شورا با تبریک روز آتش نشان و قدردانی از حمایت های اعضای شورا از عملکرد مدیریت شهری رشت اظهار کرد: پیش از انتخاب شدن در این جایگاه چندین جلسه با رئیس شورا و اعضای شورا دیدار داشتم و در همان جلسات رئیس و دیگر اعضای شورا بابت مشکلات و سختی های متعدد کار در این مسیر اشاراتی داشتند.

رحیم شوقی با بیان اینکه بابت رفع مشکلات سطح شهر تمام تلاشمان را به کار گرفته ایم افزود: وضعیت ساماندهی سگ های بلاصاحب الحق و الانصاف نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست و اعضای شورا می توانند از نزدیک اقدامات را مشاهده کنند.

وی با تاکید به اینکه در اجرای پروژه های شهری به ناچار باید درخت قطع کنیم تصریح کرد: ما به ازای تمامی درختان که در اجرای پروژه ها قطع می شوند لیست آماده کرده ایم و باید هشت میلیارد تومان درخت جدید خریداری کنیم و ان شاا.. در زمان مقرر نیز نسبت به کاشت درختان اقدام می کنیم.

شهردار رشت با اشاره به اینکه سطل های جدید زباله برای رشت خریداری شده است افزود: بنا به یکسری از مباحث، این سطل ها هنوز در سطح شهر هنوز جانمایی نشده است و به زودی این اقدام انجام می شود.

شوقی به تولید ۳۴ هزار و ۲۴۷ تن آسفالت در رشت اشاره کرد و گفت: مجموعه مدیریت شهری رشت شبانه روز در تلاش برای رفع مشکلات است و تذکر را حق اعضای شورا می دانم و تقاضا اعضای شورا در رفع موانع پیش روی اجرای پروژه های عمرانی نیز همچون گذشته با مدیریت شهری رشت همراهی داشته باشند.

نرخ جدید سرویس مدارس رشت در سال تحصیلی جدید با افزایش ۴۵ درصد به تصویب شورا رسید.

در این جلسه پوستر جشنواره اندیشه های خودمونی با مشارکت نوجوانان و جوانان رشتی رونمایی شد.

گفتنی است، با موافقت اعضای شورا، جلسات علنی شورای شهر رشت پس از این در روزهای یکشنبه برگزار می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای شهر رشت