نجات جان ۳۷ نفر در نوار ساحلی رشت/ امسال با تجهیزات مورد نیاز و پشتیبانی هلال احمر خدمات کامل تری به هموطنانمان ارائه شد
نجات جان ۳۷ نفر در نوار ساحلی رشت/ امسال با تجهیزات مورد نیاز و پشتیبانی هلال احمر خدمات کامل تری به هموطنانمان ارائه شد
نگار/مومنی از، نجات جان ۳۷ نفر در نوار ساحلی رشت خبر داد و گفت: امسال با تجهیزات مورد نیاز و پشتیبانی هلال احمراستان گیلان توانستیم خدمات کامل تری را به هموطنانمان ارائه دهیم.

ره نگار/مومنی از، نجات جان ۳۷ نفر در نوار ساحلی رشت خبر داد و گفت: امسال با تجهیزات مورد نیاز و پشتیبانی هلال احمراستان گیلان توانستیم خدمات کامل تری را به هموطنانمان ارائه دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛  نوشین کریمی_ «امیرمومنی» رئیس هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان رشت با اشاره به جلوگیری از غرق شدگی ۳۷ نفر از شناگران و مسافرین در نوار ساحلی ۲۲ کیلومتر سواحل رشت گفت: امسال با توجه به تجهیزات جت اسکی، قایق موتوری، گشت موتوری و پیاده و نیز پشتیبانی هلال احمراستان گیلان توانستیم خدمات کامل تری را جهت رصد و مراقبت در سطح دریا و کمک به نجات جان هموطنانمان داشته باشیم.

مومنی همکاری مردم را نسبت به سال گذشته بیشتر و بهتر توصیف کرد و ادامه داد: البته این همکاری در مواقعی که هوا طوفانی و بارانی است کمتر رعایت می شود که با توجه به نامساعد بودن شرایط، مراقبین ساحل(ناجیان غریق) نیازمند همکاری بیشتری از سوی مردم هستند.

وی اضافه کرد: عدم حضور در نقاط خطر آفرین، توجه به سوت زدن ها و هشدارهای مراقبین ساحل (ناجیان ) برای حفظ سلامت و بحرانی نشدن وضعیت شناگران ضروریست و توجه بیشتری را می طلبد.

رئیس هیئت نجات غریق غواصی رشت با تاکید بر اینکه در نوار ساحلی ۲۲ کیلومتر ۲ طرح سالم سازی امین آباد و مرواریدخزر برای استفاده هموطنان وجود دارد که عزیزان می توانند با خیالی آسوده از آنجا استفاده کنند، بیان داشت: در ۶۰ ایستگاه نوار ساحلی رشت زبده ترین مراقبین ساحل (ناجیان) که دوره های آموزشی با مِتُد روز دنیا را فراگرفته اند، حضور دارند.

وی در ادامه ضمن قدردانی از همکاری مسئولین جهت هر چه بهتر اجرا شدن طرح های تابستانه سواحل با اشاره به اینکه برای اولین بار در طول سال های گذشته، در همین تابستان حقوق مراقبین ساحل (ناجیان غریق) پرداخت شد، اظهار کرد: امسال با همکاری استانداری، فرمانداری رشت و پیگیری های مستقیم هیئت نجات غریق و غواصی استان نیز توانستیم برای ناجیان لباس، عینک، سوت، کلاه، آمبوبگ، بویه شناور و سایر تجهیزات اولیه را تهیه کنیم.

مومنی با بیان اینکه خداوند توفیق بزرگ خدمتگزاری را به خیرین داده است، ادامه داد: از خیرین خواستارم تا دست ما را بفشارند و در خرید تجهیزات هیئت نجات غریق و غواصی شهرستان رشت یاریگر ما باشند، چرا که کلیه خدمات ما برای همین مردم و نجات به موقع آنان است و داشتن امکانات بیشتر و بهتر، خدمات دهی به هموطنان را کامل تر و سریع تر پیش خواهد برد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران