مهرواره “می پئر، می مار” برگزار شد
مهرواره “می پئر، می مار” برگزار شد
ره نگار/ مهرواره "می پئر، می مار" کاری از دنیز خدایاری مدرس سینما و عکاسی در بندرانزلی برگزار شد.

ره نگار/ مهرواره “می پئر، می مار” کاری از دنیز خدایاری مدرس سینما و عکاسی در بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران – فاطمه لطیفی: مهرواره “می پئر، می مار” که سال گذشته طی فراخوانی مبنی بر عکاسی از پدران، مادران و فرزندان صورت گرفت روز جمعه ۲۳ تیرماه امسال به مناسبت روز تحکیم خانواده در آیینی با حضور خانواده ها برپا شد که با استقبال بسیار خوبی همراه بود.

“دنیز خدایاری” از اساتید هنر سینما و عکاسی و بانی و مسئول برگزاری این مهرواره در  گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه مهرواره “می پئر، می مار” با مشارکت و همراهی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای شهر و شهرداری بندرانزلی برپا شد گفت: هدف از برگزاری این مهرواره تحکیم قوام خانواده با نگاه تخصصی هنر عکاسی بوده است.

وی افزود: فرم، سایه و بافت از اولویت ها و ظرافت های هنر عکاسی است که از دریچه دوربین هرآنچه را که عموم از رویت آن عاجزند به تصویر می کشد.

بانی این مهرواره اظهار داشت: سال گذشته پس از فراخوانی که ارائه شد خانواده های زیادی برای مشارکت در این فراخوان مراجعه کردند که پس از برنامه ریزی های صورت گرفته گشایش و اکران رسمی این مهرواره به امسال کشیده شد که  روز جمعه ۲۳ تیر ماه در بندرانزلی برگزار گردید و خوشبختانه بازخوردهای مثبتی را نیز از  سوی خانواده ها دریافت کردیم.

وی ادامه داد: در این مهرواره ۸۰ خانواده مشارکت داشتند که چالش تشخیص تصاویر دست والدین نیز از جمله برنامه های این مراسم بود.

خدایاری تصریح کرد: در بخش عکاسی خانواده به روانشناسی ارتباط کودکان و مادر و پدر توجه شد که بازتاب و عکس العمل های عجیب و جالبی را پس از ارائه این تصاویر با فریم عکاسی و ظرافت های این هنر شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه نگاه متفاوت عکاس بر پایه دانش سواد بصری است گفت: حس تنفر و محبت در فریم  دوربین برای عکاسان قابل تشخیص بوده که با این دید متفاوت به ثبت لحظاتی می پردازند.

بانی و حامی این مهرواره همچنین از کانون پرورش فکری کودکان بندرانزلی، شورای شهر و شهرداری این شهرستان که در این راستا به منظور تحقق این هدف و حرکت هنری و اجتماعی در برپایی آن سهیم بودند قدردانی کرد و همچنین اشاره کرد: برای برگزاری این برنامه خانواده محور نیاز بود سایر نهادها و دستگاه های اجرایی و ذیربط استان و شهرستان نیز به حمایت از این حرکت می پرداختند تا دستیابی به آرمان تحکیم کانون خانواده بصورت گسترده تر اجرایی و عملی شود که متاسفانه در این خصوص اقدام حمایتی از جانب سایر دستگاه‌ها صورت نگرفت.

وی همچنین اضافه کرد: شهرستان انزلی فاقد یک سالن نمایشگاهی مناسب عکاسی است که شایسته است در این خصوص مسئولین عالی رتبه استان و شهرستان به فکر ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری نمایشگاه عکس یا  برنامه های هنری اینچنینی باشند.

خدایاری در پایان با تاکید بر اینکه این نوع حرکت هنری به تعمیق پیوند فرزندان با والدین و افزایش شناخت هر چه بیشتر آنان کمک می کند خاطر نشان کرد: طبق تصمیم گیری های صورت گرفته در آینده نزدیک این مهرواره در سایر شهرستان های گیلان نیز برپا خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز با اشاره به اینکه جشنواره “می پئر، می مار” یک اقدام ارزشی است گفت: از بانی این مهرواره که چنین حرکتی را پایه ریزی کرده و همچنین از شهردار و اعضای شورای شهر بندرانزلی که در این راستا ما را حمایت کردند بسیار سپاسگزارم.

سید جلیل میرعظیمی افزود: جای بسی افتخار است که چنین برنامه ای با بار ارزشی بالا و معنوی در کانون پرورش فکری برگزار شده است.

وی اذعان داشت: پدر و مادر بعد از خداوند قابل پرستش هستند و این برنامه باعث شد ما تفاوت های ارتباط والدین و فرزندان را احساس کنیم بطوریکه امروزه می بینیم که مادران و پدران به نظرات فرزندان خود احترام می‌گذارند و برای پیشرفت آنان از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نواجوانان انزلی همچنین اظهار داشت: بسیار خرسندیم که والدین به عشق فرزندان و گرمی خانواده خود، روز جمعه خود را اختصاص دادند تا در این جشنواره حضور پیدا کنند و ما شاهد بودیم که این برنامه توانست ارتباط و احساسات خوبی بین خانواده ها برقرار کند؛ در نتیجه باید این حرکت هنری زیبا را ارزش گذاشت و امیدواریم این نوع برنامه ها با حمایت های مسئولین و مدیران بصورت گسترده تر اجرا شود.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران