مهار آتش سوزی در پارک ملی بوجاق
مهار آتش سوزی در پارک ملی بوجاق

ره نگار/ آتش سوزی در بیش از یک ‌هکتار از پارک ملی بوجاق کیاشهر مهار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در پی وقوع آتش سوزی در پارک ملی بوجاق، در ظهر روز ۷ مردادماه  مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق بلافاصله در محل حاضر شدند و عملیات خاموش کردن آتش را […]

ره نگار/ آتش سوزی در بیش از یک ‌هکتار از پارک ملی بوجاق کیاشهر مهار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در پی وقوع آتش سوزی در پارک ملی بوجاق، در ظهر روز ۷ مردادماه  مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی بوجاق بلافاصله در محل حاضر شدند و عملیات خاموش کردن آتش را شروع کردند و پس حدود ۲ ساعت  شعله آتش به طور کامل مهار و خنک سازی شد.

ساسان اکبری پور  سرپرست اداره پارک ملی بوجاق با بیان این مطلب گفت: در این عملیات که در کنار محیط بانان، بخشدار کیاشهر، چندتن از نیروهای مردمی و مامورین آتش نشانی حضور داشتند،  بیش از یک‌ هکتار از اراضی پارک‌ملی بوجاق دچار حریق گردید.
وی افزود: عملیات اطفا حریق  با استفاده از ادوات موجود در  اداره پارک ملی بوجاق  آغاز شد  که با توجه به شدت حریق واحتمال گسترش به نواحی دیگر با هماهنگی انجام شده و حضور به موقع و موثر پرسنل سخکتوش  آتش نشانی و همراهی مسئولین محلی و اهالی منطقه آتش سوزی به صورت کامل مهار گردید.
اکبری پور گفت: گرمای شدید هوا و احتمال دخالت عوامل انسانی از دلایل بروز این  حادثه می باشد.

وی  از مردم و اهالی درخواست کرد در صورت بروز چنین حوادثی مراتب را سریعا به اداره محیط  زیست با شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان