منطقه آزاد انزلی میزبان برگزاری برنامه‌های هفته کتاب می‌شود
منطقه آزاد انزلی میزبان برگزاری برنامه‌های هفته کتاب می‌شود
ره نگار/ معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی خود برای میزبانی برنامه های فرهنگی گرامیداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.

ره نگار/ معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی خود برای میزبانی برنامه های فرهنگی گرامیداشت سی و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ علی مطهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با حضور در کتابخانه مرکزی رشت با یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیدار و در زمینه برگزاری برنامه های مشترک و ادامه همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف تبادل نظر کرد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در این دیدار پیوست فرهنگی اقدامات سازمان خود را از مهمترین اولویت‌های مسئولین این مجموعه برشمرد و با استقبال از برنامه ها و اقدامات فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از آمادگی خود برای هر نوع همکاری با موضوع کتاب و کتابخوانی خبرداد.

علی مطهری همچنین اظهار امیدواری کرد: با توسعه همکاری های مشترک در منطقه آزاد انزلی مردم از مزیت های فراوان فرهنگی آن بهره مند شده و کتاب و کتابخوانی را در بیش از گذشته در سبد فرهنگی خود قرار دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز با اشاره به تجربه موفق همکاری های دو جانبه کتابخانه های عمومی و منطقه آزاد انزلی در زمینه های مختلف فرهنگی، ایجاد زیرساخت های مطالعاتی در منطقه آزاد و راه‌اندازی نخستین کتابخانه عمومی سیار در استان گیلان را از نتایج و ثمرات مثبت این هم افزایی ها عنوان کرد.

یاسر تقوی با بیان اینکه توسعه امر کتاب و کتابخوانی به تنهایی با نقش‌آفرینی یک دستگاه فرهنگی میسر و امکان‌پذیر نخواهد بود، حضور و کمک دستگاه های متعدد از جمله دستگاه های اقتصادی و نهادهای عمومی و مردم نهاد در این حوزه را بسیار مهم ارزیابی کرد و با اشاره به اهمیت موضوع کتاب از منظر رهبر معظم انقلاب و تاکیدات ایشان در این خصوص از آمادگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای میزبانی از هر نوع پیشنهاد برای اعتلای موضوع کتاب در گیلان خبرداد.

تقوی همچنین توسعه زیرساخت های مطالعاتی در شهرها، بخش ها و روستاهای استان گیلان را از اولویت های اصلی و مهم مجموعه خود برشمرد و با اذعان به تلاش های فراوان دست اندرکاران و متولیان امر برای رسیدن به اهداف چشم انداز نهاد کتابخانه های عمومی کشور، این تلاش ها را ناکافی و نیازمند جدیت بیشتری برای رسیدن به اهداف مورد نظر دانست.

وی در ادامه با پیشنهاد اجرای برنامه های مشترک به میزبانی منطقه آزاد انزلی، هفته کتاب را فرصتی مناسب برای گسترش مناسبات فرهنگی و برگزاری نشست ها و محافل ادبی با محوریت و موضوع کتاب با حضور چهره های شناخته شده این حوزه عنوان کرد.

شایان ذکر است، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی پس از این دیدار با همراهی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان از بخش های مختلف کتابخانه های مرکزی رشت بازدید و در جریان فعالیت ها و اقدامات و برنامه های متنوع این مرکز فرهنگی در آینده قرار گرفت.

گفتنی است ایجاد نخستین کتابخانه سیار استان گیلان در منطقه آزاد انزلی جهت رفع نیازهای اطلاعاتی مردم روستاهای این منطقه، راه اندازی کتابخانه عمومی ولایت در فاز گردشگری سازمان، برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی، برگزاری نشست های متعدد کتاب خوان و محافل رونمایی کتاب و ده ها برنامه فرهنگی دیگر از اقدامات مشترک فرهنگی کتابخانه های عمومی و سازمان منطقه آزاد انزلی بوده است.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران