ملوان با تارتار شگفتی آفرید 
ملوان با تارتار شگفتی آفرید 
ره نگار/ ملوان پس از مدت‌ها با تلاش و سکانداری مهدی تارتار شگفتی آفرید. 

ره نگار/ ملوان پس از مدت‌ها با تلاش و سکانداری مهدی تارتار شگفتی آفرید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سپاهان اولین شکست خانگی را مقابل ملوانی پذیرفت که در فصل گذشته قهرمانی را از سپاهان گرفته بود. مورایس که در فصل گذشته مقابل ملوان موفق به پیروزی نشده بود، امسال هم در اولین مواجهه مقابل حریف شکست خورد و کاملا بی‌روحیه و دست به عصا بازی می‌کرد. سپاهان که بارها مقابل حملات سریع حریف غافلگیر شده بود، سه بار دستانش را به نشانه تسلیم بالا برد و تنها دو بار موفق شد گل‌های خورده را جبران کند. جالب اینکه شاگردان مورایس هرگز در این مسابقه از حریف پیش نیفتادند. شاید نمایش امروز تاثیری از حکم انضباطی AFC برای سپاهان و شاید هم تاثیر مصدومان پرتعداد طلایی پوش بر تیمی است که ابتدای فصل را با توپ پر آغاز کرده بود. سپاهان با این شکست ۱۲ امتیازی شد و در رتبه هفتم قرار گرفت و ملوان با ۱۵ امتیاز جایگاه سوم جدول را به خودش اختصاص داد. حالا همه منتظر مورایس هستند تا در مورد نمایش ضعیف تیمش توضیح بدهد.

⭕️ شرح گل:

سپاهان صفر – ملوان یک (رضا جعفری، ۱۵ پنالتی):

در پی تصمیم بحث‌برانگیز داور در اعلام پنالتی به سود ملوان، رضا جعفری این ضربه را با بغل پا و در جهت حرکت نیازمند به گل اول بازی تبدیل کرد.

سپاهان یک – ملوان یک (رامین رضاییان، ۲۹):

بعد از حملات دامنه‌دار سپاهان روی دروازه ملوان، رضاییان در موقعیت آفساید اما روی پاس مدافع ملوان با دروازه‌بان در حالت تک به تک قرار گرفت که ضربه سر او وارد دروازه میهمان شد. داور ابتدا این گل را آفساید گرفت اما بعد از نزدیک به پنج دقیقه وقفه در بازی، در نهایت تصمیم خود را تغییر داد و رای به سالم بودن گل سپاهان داد.

سپاهان یک – ملوان دو (رضا جعفری، ۴۵):

فرار طولی رضا جعفری با اروی اشتباه نیلسون جونیور در دفع توپ موقعیتی عالی را نصیب او کرد تا او قبل از سوت پایان نیمه اول، با پای راست پیام نیازمند را برای بار دوم مغلوب کند تا به این ترتیب دبل کرده باشد.

سپاهان دو – ملوان دو (رضا اسدی، ۶+۴۵):

پاس تماشایی محمد قربانی و فرار رضا اسدی او را در موقعیت تک به تک با افشار صداقت قرار داد و ضربه استادانه او باعث شد سپاهان بازنده به رختکن نرود و یکی از بازی‌های پرگل این هفته لیگ برتر شکل بگیرد.

سپاهان دو – ملوان سه (سهیل فداکار، ۳+۹۰):

سهیل فداکار با مجموعه اشتباهات مدافعان سپاهان گل سوم ملوان را به ثمر رساند. توپ سرگردان روی قوس محوطه به فداکار رسید، او وارد محوطه شد و با پای راست دروازه نیازمند را هدف گرفت توپ او بعد از برخورد با زکی‌پور به گوشه دروازه رفت.

کارت زردکارت های زرد

ملوان آرمان اکوان (‘۶۷)

⭕️ موقعیت های حساس

دقیقه ۷۰: ضد حمله سرعتی و برق آسا از بازیکنان ملوان از دست رفت. عیسی آل کثیر توپ را نزدیکی محوطه ملوان لو داد و با یک پاس طولی بلند ملوانی‌ها وارد زمین سپاهان شدند. نفوذ از جناح چپ و با رسیدن به محوطه هافبک ملوان با پاس در عرض کاظمینی را مقابل دروازه خالی صاحب توپ کرد ولی ضربه او به شکل عجیبی به تیر دروازه خورد و بیرون رفت.

دقیقه ۸۸: پشت محوطه سپاهان امین پورعلی، بازیکن تعویضی، با پای راست دروازه نیازمند را هدف گرفت ولی شوت او به تیر افقی دروازه خورد و برگشت.

⭕️ بهترین بازیکن:

رضا جعفری، بازیکن ملوان، بدون شک بهترین بازیکن زمین بود. عملکرد بی‌نظیر رضا جعفری در این دیدار با دو گل به او عنوان بهترین بازیکن زمین را داد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران