مطالعه و تاثیر آن در زندگی
مطالعه و تاثیر آن در زندگی

ره نگار/ فرهنگ کتاب و کتاب خوانی از گذشته های دور مرسوم بوده و تقریبا بیش از نیمی از افراد جامعه با مقوله کتاب خوانی آشنا هستند اما در دنیای اینترنت و رسانه های گوناگون به سادگی در دسترس همه قرار دارند، لذت غرق شدن در صفحه یک کتاب خوب، به راحتی فراموش شده است. […]

ره نگار/ فرهنگ کتاب و کتاب خوانی از گذشته های دور مرسوم بوده و تقریبا بیش از نیمی از افراد جامعه با مقوله کتاب خوانی آشنا هستند اما در دنیای اینترنت و رسانه های گوناگون به سادگی در دسترس همه قرار دارند، لذت غرق شدن در صفحه یک کتاب خوب، به راحتی فراموش شده است. با وجود اینکه سرانه مطالعه بسیار پایین است و با گسترش شبکه های مجازی، این سرانه روز به روز کمتر هم می شود، کتاب خواندن چیزی فراتر از یک سرگرمی ساده یا یک تکلیف درسی است. فواید کتاب بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید.
مطالعه کتاب باعث افزایش آرامش و کاهش استرس می شود زیرا مطالعه کردن، موثرترین روش برای مقابله با استرس است فرقی نمی کند که چه کتابی را برای خواندن انتخاب کنید، زمانی که غرق در ماجرا و موضوع کتاب می شوید، از دنیای نگرانی ها و استرس های روزمره فاصله می گیرید. حتی مطالعه باعث تقویت ذهن و حفاظت آن می شود و باعث می شود مغز در سنین پیری، توانایی خود را حفظ کند.
همچنین باعث تحریک ذهن و پیشگیری از آلزایمر شده و روند ابتلا به زوال عقل در سنین بالا را کند و یا پیشگیری می کند، افزایش همدلی، مقابله با افسردگی، افزایش تمرکز و مهارت نوشتن، افزایش آگاهی دایره لغات و غیره… از جمله کاراکتر هایی می باشد که از طریق مطالعه تاثیر گذار است.
با مطالعه کتاب، ذهن فرد را خلاق می کند و هم فرصت های جدیدی می آفریند و تکامل و رشد انسان در طول زندگی بوسیله رویارویی او با چالش ها، مسائل و تجربیات گوناگون به وقوع می پیوندد.
پس بیاید فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را گسترش و فقط شبی ۱۰ صفحه کتاب به ذهن خود هدیه دهیم.

با نگاه به کلام بزرگان باید گفت کتاب، هم‌نشینی است که تو را خسته و ملول نمی‌سازد و دوستی است که تو را فریب نمی‌دهد و رفیقی است که به تو آزار نمی‌رساند.

  • نویسنده : فرشته بریدک
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران