مطالبه گری بانوان گیلان برای حفظ «حجاب»/اینبار با کفن آمدند
مطالبه گری بانوان گیلان برای حفظ «حجاب»/اینبار با کفن آمدند
ره نگار/ بانوان مطالبه گر حجاب در استان گیلان امروز با پوشیدن کفن به میدان آمدند و فریاد زدند: اینجا سرزمین ولنگاری ها و محل جولان و بازارگردی زنان برده صفت و حامیان منافی عفت نیست.

ره نگار/ بانوان مطالبه گر حجاب در استان گیلان امروز با پوشیدن کفن به میدان آمدند و فریاد زدند: اینجا سرزمین ولنگاری ها و محل جولان و بازارگردی زنان برده صفت و حامیان منافی عفت نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ اواخر شهریور ۱۴۰۱ بود و مرگ اتفاقی دختری که تذکر برای پوشش بهتر حجاب گرفته بود و سپس موج رسانه ای شدید که خوراک غربی ها و دشمنان نظام را فراهم کرد و آتش اغتشاش و بی نظمی را در جامعه روشن نمود و آخرش هم که نا نوشته پیداست….

یک سوی انگشت اتهام سوی نیروی انتظامی و گشت های ارشاد بود و سوی دیگر که مهمترین بهانه برای آشوب به حساب می آمد واژه «حجاب اجباری» شد.

هر چه در اطرافم نگاه می کردم و به دوست و آشنا و همکار و غریبه بر می خوردم چیزی از اجبار نمی دیدم، چون یکی مانتویی بود و یکی چادری و تعداد بیشتری هم همین مانتو، شلوارها و روسری هایی که معمولی می پوشیدند تا عرف جامعه بهم نریزد، وگرنه از سال ها قبل موج پس روی پوشش راه افتاده بود و هر کسی که دغدغه مند بود بارها به اشکال مختلف با مطالبه گری خواستار کنترل بازار تولید و توزیع پوشاک شده بودند، ولی افسوس که تولید همچنان نرم نرم از زیر و روی پارچه کم می کرد و تنوع مدل های وارداتی فرنگی هم کل بازار پوشاک شهرها و روستاها را اشباع کرده و چیزی که مناسب و معمولی باشد را به سختی میشد پیدا کرد اما باز هم آنها شاکی هستند و ما بدهکار.

بعد از درگیری های خیابانی و کشت و کشتاری که راه انداختند تا قانون اساسی یک کشور اسلامی همچون ایران را که با خون هزاران شهید توانسته انقلابش را آبیاری کرده و رشد دهد زیر سوال ببرند و مردم را دین زده معرفی کنند، عده ای در پشت رافت اسلامی نظام و عده ای هم از ترس از دست دادن پست و مقامشان، جریان حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را شل گرفتند و راهی برای بی بندو باری های روزانه و ترویج عادی انگاری در جامعه باز کردند.

اما غیرت و عفت شیر زنان و دلیر مردان همیشه در میدان ما به جوش آمد و از طرق مختلف صدای خود را به مسئولین رساندند و فرصت برای پیگیری هم مدت هاست داده شد، تا اینکه امروز (جمعه، ۱۲ آبان) در استان گیلان، خواهران دغدغه مند گروه مطالبه گران استان که متشکل از گروه‌های مختلف فرهنگی هستند در امتداد مطالبه گری های ١٠ ماهه خود در حوزه عفاف و حجاب و نرسیدن به نتیجه مطلوب، قبل از شروع نماز جمعه جهت اعتراض به وضع پوشش در جامعه، با هدف اعتراض به اهمال و کوتاهی مسئولین ذیربط به صورت کفن پوش در صحن بیرونی مسجد مصلی رشت تجمع کردند.

دانشمند، یکی از این تجمع کنندگان است که در گفت و گو با خبرنگار شبستان بیان کرد: آیا چیزی که ما در جامعه می بینیم را مسئولان و متولیان فرهنگی که باید امنیت روح و روان جامعه را در نظر بگیرند نمی بینند؟!

وی با اشاره به اینکه «حجاب» زینت زن مومن و ارثیه حضرت فاطمه زهرا(س) است گفت: این بی توجهی مسئولین یعنی نادیده گرفتن خون هزاران هزاران شهید و وصیت آنان، ولی ما از این مطالبه خود کوتاه نمی آییم.

فلاح، نیز با اشاره به اینکه حجاب، عفت به همراه می آورد افزود: فرزندان ما را مورد تهاجم غربی قرار می دهند و با رسانه های بی در و پیکرشان به دنبال هویت زدایی از آنان هستند در حالی که ما حواسمان جمع است و تا آخرین قطره خونمان از آرمان های مقدسمان دفاع می کنیم.

باقری نیز که با مشت های گره کرده خواهان بیداری مسئولین و حرکتی انقلابی از سوی آنان است می گوید: وقتی از ابتدا جلوی توزیع و تولید پوشاک نامناسب را نگرفتند و حتی از ترس سکوت کرده اند و حرکت مثمر ثمری از آنها در این مدت ندیده ایم، تصمیم گرفتیم اینبار با کفن وارد شده و حق قانونی خود را که نجات این دنیا و آن دنیای عزیزانمان است را، مطالبه کنیم.

سادات حسینی هم با تاکید بر اینکه متاسفانه بی حجابی به حدی است که نه تنها در مراکز عمومی بلکه در نهادهایی که وابستگی بیشتری به نظام دارند هم خانم ها بی روسری و با لباسی نامناسب رفت و آمد می کنند، گفت: مدارس، درمانگاه ها، بازارها و مراکز تفریحی هم به شدت با بی حجابی روبرو هستند و می خواهند با عادی انگاری وضع را به آنچه خودشان می خواهند تغییر دهند.

مهدی زاده هم با بیان اینکه ارزش ها به ضد ارزش تبدیل شده گفت: باید اشد مجازات برای مروجان بی حجابی و مسببان وضعیت کنونی در نظر گرفته شود و تا برچیده نشدن این جریان ما بانوان مطالبه گر، از خون خود گذشته تا آخرین نفس پیگیر مسئولان هستیم.

در ادامه این اجتماع، بیانیه ای در دو قسمت قرائت شد که در بخشی از آن آمده است؛ بسمه تعالی
«لایَحِلُّ لِعَینٍ مُؤمِنَهٍ تَرَى اللّه َیُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَیِّرَهُ»
بر هیچ چشم مؤمنى روا نیست که ببیند امر خدا نافرمانى مى شود و چشم خود را فرو بندد، مگر آنکه آن وضع را تغییر دهد _امام حسین (ع)

اَعاذنَا الله مِن شُرورِ اَنفُسِنَا وَ مِن سَیِّئاتِ اَعمَالِنَا.»

هشدار جدی از امت حزب الله گیلان به مسئولین ارشد استان:
اجرای احکام اجتماعی اسلام، از وظایف ذاتی و اصلی حکومت اسلامی است. لذا مجریان سه قوه، موظف به اجرای قوانین اجتماعی اسلام از جمله حکم حجاب بدون چون و چرا می باشند.
لازم است یادآوری شود وجود الزام در موضوع پوشش، منحصر به حکومت اسلامی نبوده و معمول حکومت‌ها حتی دولت‌های غربی نیز درباره نوع لباس و پوشش در جامعه خود قوانینی دارند؛ هرچند در محدوده آن تفاوت وجود دارد. نبود الزام در حجاب و پوشش، در واقع به معنای جواز برهنگی کامل در اجتماع خواهد بود؛ که اکنون به دلیل انفعال مسئولان شاهد دادن این جواز به هنجارشکنان عفاف و حجاب هستیم.
اما با وجود قوانین فعلی عفاف و حجاب و مطالبه گری های پی درپیِ مردم دغدغه مند انقلابی هنوز شاهد ولنگاری‌های و هنجارشکنی های روز افزون و غیر قابل کنترل بوده و حرکت منفعلانه مدیران و مسئولان در حد یک وعده وعید، این معضل را تبدیل به یک ابر بحران اجتماعی ساخته است.
ملت حزب الله، هشدار می‌دهد که خط قرمز ما فقط فرمایشات حضرت آقا و اجرای قوانین احکام اسلامی در جامعه است، بی حجابی حرام شرعی و سیاسی ست و فرمایش حضرت آقا بر زمین مانده و ما بی تفاوت نخواهیم ماند.
اینجا سرزمین ولنگاری‌ها و محل جولان و بازارگردی زنان برده صفت و حامیان منافی عفت نیست….

همچنین در قسمت دوم این بیانیه نیز متذکر شدند؛

هشدار امت حزب الله را جدی بگیرید که اکنون میدان عمل فرا رسیده است…

اکنون هشدارها را کفن پوش به میدان آورده ایم و به زودی منتظرِ نابودی وعده های پوچ و عوام فریب خود خواهید بود.

این اتمام حجتِ زنانِ جان بر کفِ میدانِ شهادت است؛ پس منتظر باشید که صبر و انتظار به سر رسیده است.
ما آرمان ها دادیم تا آرمانِ روح الله بماند.

بانوانِ مطالبه گرِ حوزه عفاف و حجاب استان گیلان «والسلام علیکم علی عبادالله الصالحین»

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران