مسکن خبرنگاران مطالبه به حق اصحاب رسانه است / مسئولین استانی چه میزان برای خبرنگاران گام برداشته اند؟!
مسکن خبرنگاران مطالبه به حق اصحاب رسانه است / مسئولین استانی چه میزان برای خبرنگاران گام برداشته اند؟!

ره نگار/ رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به مطالبات به حق خبرنگاران گیلانی در خصوص مسائل صنفی و رفاهی گفت: مسکن خبرنگاران استان یکی از مطالبات به حقی است که باید از این فرصت ایجاد شده به نفع خبرنگاران گیلانی استفاده کرد تا بخشی از دغدغه این عزیزان برطرف شود. به گزارش […]

ره نگار/ رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به مطالبات به حق خبرنگاران گیلانی در خصوص مسائل صنفی و رفاهی گفت: مسکن خبرنگاران استان یکی از مطالبات به حقی است که باید از این فرصت ایجاد شده به نفع خبرنگاران گیلانی استفاده کرد تا بخشی از دغدغه این عزیزان برطرف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ “مهدی پارسا” با اشاره به تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای اصحاب هنر و رسانه که اخیرا بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و ارشاد منعقد شد، اظهار کرد: در تفاهم نامه راه و شهرسازی و ارشاد آمده که خبرنگاران به پروژه‌های درحال احداث در سراسر کشور متصل شوند و پروژه‌های در حال ساخت نیز به عنوان مسکن ملی شامل حال آنان شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به مطالبات به حق خبرنگاران گیلانی در خصوص مسائل صنفی و رفاهی گفت: مسکن خبرنگاران استان یکی از مطالبات به حقی است که باید از این فرصت ایجاد شده به نفع خبرنگاران گیلانی استفاده کرد تا بخشی از دغدغه این عزیزان برطرف شود.

وی با انتقاد ازعدم مطالبه‌گری دستگاه‌های متولی حمایت از خبرنگاران بیان کرد: با وجود اینکه استان گیلان جز استان‌های برتر در حوزه خبر و مطبوعات است اما به قدر کمیت این قشر فرهیخته، خدمات صنفی و رفاهی صورت نمی‌گیرد لذا انتظار می‌رود تا بخش اعظمی از خبرنگاران بتوانند از این فرصت ایجاد شده برای تحقق بخشی از مطالبات صنفی بهره‌مند شوند.

پارسا با بیان اینکه خبرنگاران گیلانی نیز باید از این فرصت برای مطالبه‌گری صنفی خود استفاده کنند، افزود: باید دید که سهم خبرنگاران گیلانی از این فرصت مسکن خبرنگاران به چه میزان است، بسیاری از خبرنگارانی که تا کنون از هیچ یک از امکانات دولتی اعم از تسهیلات دولتی و مسکن دولتی استفاده نکرده و بیش از همه سزاوار بهره‌مندی از این فرصت ایجاد شده هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود دستگاه‌های متولی به قدر کمیت خبرنگاران، طالب سهم بیشتری از این مسکن برای گیلان باشند، بیان کرد: با توجه به قرارداد الحاقی ارشاد با وزیر راه که ۱۴ هزار واحد مسکن برای اصحاب رسانه به رقم قبلی که نزدیک به ۱۰ هزار واحد بود، اضافه شد، باید دید که مسئولین استانی و متولی، تا چه میزان برای خبرنگاران گام برداشته و مسکن ملی را مطالبه می‌کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران