مسافرت‌ها به گیلان بستری شدگان مبتلا به کرونا را به بیش از ۱۰۰۰ نفر افزایش داد
مسافرت‌ها به گیلان بستری شدگان مبتلا به کرونا را به بیش از ۱۰۰۰ نفر افزایش داد

ره نگار/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: افزایش بستری شدگان مبتلایان به کرونا از ۲۰۰ به بیش از ۱۰۰۰ نفر نتیجه سفرهای ۲ هفته اخیر به این استان است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: مسافرت‌ها به […]

ره نگار/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: افزایش بستری شدگان مبتلایان به کرونا از ۲۰۰ به بیش از ۱۰۰۰ نفر نتیجه سفرهای ۲ هفته اخیر به این استان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: مسافرت‌ها به گیلان در ۲ هفته اخیر به اوج خود رسید و ما شاهد حضور ۵ میلیون مسافر و گردشگر بودیم که نتیجه آن، افزایش بیماران بستری از ۲۰۰ نفر به بیش از ۱۰۰۰ نفر است.

او با تأکید بر اینکه باید تلاش‌ها در واکسینه کردن جامعه هدف گیلان افزایش پیدا کند، افزود: برخی از استان‌ها درصد پوشش واکسیناسیون بسیار کمتری نسبت به متوسط عملکرد کشور دارند، اما خوشبختانه گیلان جزء ۱۰ استان نخست در پوشش واکسیناسیون عمومی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۵ مرکز تجمیعی، ۲۷ مرکز جامع خدمات سلامت، ۱۹۹ تیم فعال و ۱۵ تیم سیار واکسیناسیون در گیلان وجود دارد.

سالاری با بیان اینکه علاوه بر ظرفیت کنونی واکسیناسیون در گیلان، ۴۰ پایگاه جدید واکسیناسیون در رشت راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: با افرایش این ۴۰ مرکز واکسیناسیون، تزریق روزانه واکسن کرونا به ۲۵ هزار دوز می‌رسد.

او همکاری و مشارکت فعالانه سپاه و بسیج با دانشگاه علوم پزشکی را در جهت تأمین سلامت جامعه حائز اهمیت برشمرد و تصریح کرد: اگر تاکنون همراهی سپاه و بسیج نبود، بدون شک مردم آسیب می‌دیدند و موفقیت‌های کنونی در جهت پایداری سلامت را مرهون جانثاری‌های این بزرگواران هستیم.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران