مسافران گیلان بعد از بازگشت نسبت به علایم کرونا حساس باشند
مسافران گیلان بعد از بازگشت نسبت به علایم کرونا حساس باشند

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافران پس از خروج از این استان تا دو هفته مراقب باشند و با مشاهده علایم سرماخوردگی به مراکز بهداشتی مراجعه کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده افزود: مسافران پس از بازگشت با مشاهده علایم سرماخوردگی شامل آبریزش بینی، گلودرد، ضعف […]

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: مسافران پس از خروج از این استان تا دو هفته مراقب باشند و با مشاهده علایم سرماخوردگی به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده افزود: مسافران پس از بازگشت با مشاهده علایم سرماخوردگی شامل آبریزش بینی، گلودرد، ضعف و خستگی حتما به مراکز بهداشتی ۱۶ یا ۲۴ ساعته مراجعه کنند تا وضعیتشان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز تست شوند.

وی خاطر نشان کرد: میزبانان در استان گیلان نیز باید در صورت مشاهده علایم یاد شده به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و نیازی به مراجعه به بیمارستان ها نیست.

وی از مسافران خواست تا در هتل ها، رستوران ها و دید و بازدیدها رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را جدی بگیرند.

وی بیان داشت: هم اکنون بیش از ٣٠٠ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری بوده ضمن آنکه ٧٠ بیمار بدحال در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

تاکنون نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از مرزهای زمینی و هوایی وارد گیلان شده اند.

تاکنون یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۴۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان