از بازسازی و مرمت مساجد صفی و اردبیلیان رشت رونمایی شد
از بازسازی و مرمت مساجد صفی و اردبیلیان رشت رونمایی شد

ره نگار/ در آیینی با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور، آیت الله رودباری، استاندار گیلان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و جمعی از دیگر مسئولان مرمت و بازسازی مسجد صفی رشت و مسجد آقا سید ابراهیم (اردبیلیان رشت) رونمایی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره […]

ره نگار/ در آیینی با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور، آیت الله رودباری، استاندار گیلان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و جمعی از دیگر مسئولان مرمت و بازسازی مسجد صفی رشت و مسجد آقا سید ابراهیم (اردبیلیان رشت) رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در این آیین با برشمردن ویژگی های منحصر به فرد این بازسازی و مرمت گفت: کار مرمت و بازسازی مسجد صفی و مسجد آقا سید ابراهیم در طی۱۲ ماه کاری به پایان رسید.
وی افزود: ابتدا به بهانه مرمت سربندی با درخواست هیات امنا و دستور اکید دکتر نوبخت و موافقت آیت الله رودباری کار تعمیرات و مرمت و بازسازی مسجد صفی آغاز شد و همزمان نیز این کار در مسجد آقا سید ابراهیم (اردبیلیان) نیز کلید خورد.

وی اضافه کرد: از دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری، مهندس تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، دکتر زارع استاندار گیلان، مدیرکل میراث فرهنگی و همه عزیزان که در مرمت و بازسازی این مساجد همراهی و پشتیبانی کردند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

وی یاد آور شد: کار مرمت و بازسازی این مساجد بر اساس باستان شناسی و مستندات فنی و تاریخی به بهترین شکل ممکن انجام شده است.

در ادامه این مراسم، محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان برنامه بودجه کشور طی سخنانی گفت: حسب وظیفه کاری در دو روز پایانی هر هفته در یکی از استان های کشور در بهره برداری از پروژه های کوچک و بزرگ حضور پیدا می کنم و پروژه های مانند اتصال راه آهن سراسری همدان به شبکه سراسری، راه آهن کرمانشاه به ارومیه، راه آهن تبریز به سنندج که ۷ مرداد به شبکه سراسری متصل می‌شود و… و در مجموع در طی این هشت سال گذشته شاهد شادمانی های بسیار زیاد مردم در مناطق مختلف کشور بودم ولی اقدامی که برای این مساجد انجام شد برایم از قداست، حلاوت و ارزشمندی خاصی برخوردار است.

وی اضافه کرد: لذا باید از استاندار گیلان، مدیرکل بنیاد مسکن و همه همراهان تشکر ویژه داشته باشم دکتر نوبخت با اشاره به بخشی از خدمات انجام شده بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و یاد آور شد: در همه استانهای کشور بر اساس توافق نامه منعقد شده با بنیاد مسکن، کمیته امداد و سازمان برنامه و بودجه با نگاه حمایتی دولت به محرومین و نیازمندان در خانه سازی اقدامات خوبی انجام شد و در طی این مدت ۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای محرومین و نیازمندان ساخته شد که در ایام بهره برداری از پروژه های کوچک و بزرگ در استانها بیش از ۷۵ هزار کلید واحد مسکونی احداث شده به نیازمندان و محرومین تحویل داده شد.
دکتر نوبخت در پایان افزود: این روال به عنوان بدعتی مانا وماندگار همچنان تداوم خواهد یافت.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان