مدیریت پسماند توسط شهرداریها پیگیری شود
مدیریت پسماند توسط شهرداریها پیگیری شود

ره نگار/ جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رودبار با حضور شهرداران شهرستان رودبار در شهرداری این شهرستان تشکیل شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شهردار رودبار در این جلسه پیرامون وضعیت پسماند و معضلات فرآوری عملیاتی شدن مصوبات کارگروه پسماند شهرهای شهرستان رودبارگفت: رسیدگی به مسئله مهمی چون مدیریت پسماندباید به صورت جدی […]

ره نگار/ جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان رودبار با حضور شهرداران شهرستان رودبار در شهرداری این شهرستان تشکیل شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ شهردار رودبار در این جلسه پیرامون وضعیت پسماند و معضلات فرآوری عملیاتی شدن مصوبات کارگروه پسماند شهرهای شهرستان رودبارگفت: رسیدگی به مسئله مهمی چون مدیریت پسماندباید به صورت جدی توسط شهرداری ها پیگیری شود.
وی ادامه داد: در ابتدا باید محل مناسبی برای مدیریت پسماند آماده سازی شود سپس نسبت به انتقال زباله های نقاط مختلف به این محل اقدام کرد.
دکتر پیراندرخ با تاکید بر اهمیت مدیریت پسماندهای شهری در شهرستان رودبارخواستار برگزاری ماهانه و منظم جلسات کارگروه شد.
وی با بیان اینکه جلسه‌های کمیته‌های تخصصی بایستی حداقل ۲ بار در ماه برگزار شود، ادامه داد: نتایج برگزاری این کارگروه‌ها شامل مصوبات، نحوه برگزاری جلسات و وضعیت اجرای مصوبات منعکس شود.
پیراندرخ با اشاره به اعتبار مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه‌ مدیریت پسماند شهرستان گفت: مدیریت پسماند در شهرستان رودبار نیازمند اختصاص اعتبارات دولتی برای ایجاد زیرساخت‌ها و تشویق بخش خصوصی برای مشارکت در اجرای طرح‌ها است.
وی همچنین گفت: اولویت تعیین حمل با مدیریت مشترک شهرداریها در یک محل با استفاده از سیستم های نوین بازیافت، اجرایی شود.
گفتنی است؛ هریک از شهرداران و سرپرست های شهرداری های شهرستان حاضر درجلسه دیدگاهها و نقطه نظرات مرتبط با جلسه کارگروه را بیان کردند و تمامی اعضای حاضر به بحث و رایزنی برسر سایت زباله شهری شهرستان که باید آماده سازی شود و مشکلات ویژه ای را دارد پرداختند.

  • نویسنده : فرشته بریدک
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران