مدیریت مصرف منجر به کاهش محدودیتهای برق می شود
مدیریت مصرف منجر به کاهش محدودیتهای برق می شود

ره نگار/ با توجه به افزایش دما و به دنبال آن افزایش مصرف برق بیش از ۲۰۰۰ مگاوات در استان، همکاری مشترکین خانگی و تجاری در بحث مدیریت مصرف بیش از پیش حائز اهمیت می باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس حسن مقتدر، مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع برق استان […]

ره نگار/ با توجه به افزایش دما و به دنبال آن افزایش مصرف برق بیش از ۲۰۰۰ مگاوات در استان، همکاری مشترکین خانگی و تجاری در بحث مدیریت مصرف بیش از پیش حائز اهمیت می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مهندس حسن مقتدر، مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع برق استان طی مصاحبه با صدا مرکز گیلان برنامه سلام زندگی بیان داشت: باتوجه به اعلام هواشناسی و پیش بینی های صورت گرفته از روند افزایش دمای هوا تا پایان هفته جاری مطمئنا مصرف برق نیز روند صعودی خواهد داشت و لذا با توجه به شرایط کنونی امکان استفاده از ظرفیت همه نیروگاههای برق آبی به دلیل کاهش نزولات جوی و ایجاد شکاف بین مصرف و تولید وجود ندارد.

مقتدر  افزود: در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ نیاز مصرف استان بیش از  ۲۰۰۰ مگاوات رسید و با توجه به سقف پیک مصرف تعیین شده استان گیلان از سوی دبیرخانه کنترل پیک بار کشور، رعایت نکات مدیریت مصرف کاملا ضروری می نماید.

وی ضمن تشکر از صنایع و بخش کشاورزی که در ساعات اوج بار همکاری های لازم را در جهت خاموشی ها با شرکت توزیع برق استان داشته اند گفت: خواهشمندیم کماکان مانند گذشته این همکاری ارزنده را با ما داشته باشند.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع برق استان در راستای لزوم مدیریت مصرف برق افزود: از همه مشترکین محترم تقاضا میشود بمنظور کاهش ناپایداریها و جلوگیری از خاموشی های با برنامه و ناخواسته نسبت به کاهش مصرف خود با بکار بستن چند راهکار ساده مدیریت مصرف نظیر ( استفاده حداکثری از روشنایی نور روز، قرار دادن کمپرسور کولر ها در زیر سایبان،  قرار دادن درجه کولر در دمای آسایش  ۲۵ درجه، شرکت در پویش مردمی مدیریت کولر ها ( خاموش کردن کولرهای ادارات و منازل بین ساعات ۲ و ۳ بعد از ظهر به مدت یک ربع ) اقدام کنند.

وی اظهار داشت: مشترکین محترم می توانند از طریق سایت شرکت توزیع برق و نصب اپلیکیشن برق من  از زمان و مکان خاموشی های  برق استان که به دلیل شکاف و ناترازی مصرف و تولید برق در کل کشور حادث شده اطلاع یابند.

  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت توزیع برق گیلان