مدافعان وطن سند زنده ایثار و شهادت هستند
مدافعان وطن سند زنده ایثار و شهادت هستند
ره نگار/عباسی با بیان اینکه تمامی آزادگان و مدافعان وطن سند زنده ایثار و شهادت و همچون یاران شهیدشان چراغ راه آیندگان هستند گفت: با تبیین و تحلیل مستمر، تلاش‌ها و مجاهدت‌های آزادگان و رزمندگانمان را سینه‌به‌سینه به آیندگان انتقال خواهیم داد.

ره نگار/عباسی با بیان اینکه تمامی آزادگان و مدافعان وطن سند زنده ایثار و شهادت و همچون یاران شهیدشان چراغ راه آیندگان هستند گفت: با تبیین و تحلیل مستمر، تلاش‌ها و مجاهدت‌های آزادگان و رزمندگانمان را سینه‌به‌سینه به آیندگان انتقال خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_  اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز(پنج شنبه، ۲۶ مرداد) در یادواره ۳۶۰ شهید ورزشکار گیلان و بزرگداشت شهدای اسارت، شهدای مدافع حرم و شهدای امنیت استان که در راستای برگزاری دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید والامقام در گلزار شهدای رشت برگزار شد، سالروز ورود آزادگان، سلحشوران و سرافرازان باایمان و پرافتخار را به میهن اسلامی در ۲۶ مرداد تبریک گفت و افزود: آزادگان با ایثار و عشق در برابر دشمن سینه‌هایشان را سپر کرده و در پایمردی از امام خود، امام موسی کاظم(ع) که سال‌های سال در زندان‌ با مقاومت اسارت را تحمل کرد، تبعیت کردند.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران مانند سایر اقشار جامعه اسلحه به دوش گرفتند و در برابر دشمن ایستادند افزود: امروز نیز همین ورزشکاران هستند که پرچم پرافتخار ایران اسلامی را در میادین مختلف به اهتزاز در می‌آورند و می درخشند.

عباسی تصریح کرد: دور هم جمع شده‌ایم تا پاس و گرامی بداریم یاد کسانی را که در غربت اسارت به شهادت رسیدند، آزاد مرد بودند و تسلیم نشدند.

وی افزود: چه شهدایی که در ایام اسارت به مقام شهادت رسیدند و چه کسانی که به شهادت و یا لقاء الله پیوستند و چه آن رزمندگانی که در بین ما هستند اسوه مقاومت، ایثار و فداکاری هستند.

عباسی اذعان کرد: تمامی آزادگان و مدافعان وطن به‌عنوان سند زنده ایثار و شهادت و همچون یاران شهیدشان چراغ راه آیندگان هستند چرا که در جبهه حق و حقانیت، مظلومیت ایران اسلامی را فریاد می‌زنند.

وی ادامه داد: در دهه ۶۰، جوانان ما به امام زمان خود لبیک گفتند و در مقابل دشمنان تا دندان مسلح صف‌آرایی کردند.

عباسی بیان کرد: امروز همان دشمنان با ایجاد جنگ‌های نرم، ترکیبی و شناختی در صدد هستند که با اغتشاشات حس ناامنی را در جامعه به وجود بیاورند اما باید بدانند جبهه حق همیشه پایدار خواهد بود چون متصل به نورانیت، حقانیت اسلام و قرآن است.

وی ادامه داد: جبهه حق باید به دشمنان بفهماند که ایران جاوید و زنده است و در یک دستشان قرآن و در دست دیگرشان پرچم استکبارستیزی وجود دارد.

عباسی با بیان اینکه ما در برابر عرصه‌های ورزشی، جهاد و یا مدیریت‌های جهادی با تمام پشتوانه در برابر دشمن می‌ایستیم گفت: یکی از دلایل آشوب و اغتشاشات در سال گذشته تلاش برای‌ عدم اجرایی شدن سیاست‌های اقتصادی دولت سیزدهم بود ولی دولت انقلابی سیزدهم توانسته با برنامه‌های اقتصادی برای رفع موانع تلاش کند و از این رو افق آینده کاملاً روشن و امیدبخش است.

وی افزود: ما با باورهای انقلابی و دینی خود، با هدایت و حمایت مردم، به پاسداشت خون شهدایمان و علم‌داری آزادگان و خانواده‌های ایثارگران باز هم ایستاده و مقاوم هستیم و نه تنها در برابر استکبار سر خم نمی‌کنیم بلکه در مقابل خانواده‌های شهدا و ایثارگران سر تعظیم فرود می‌آوریم.

عباسی با اشاره به اینکه، اجازه نمی‌دهیم دشمنان با اغتشاشات و تخریب امید مردم ایمان را از این کشور بگیرند، اذعان کرد: امروز همچون گذشته، با نوجوانان و جوانان ورزشکار کشورمان که مایه غرورت و عزت ما هستند پاسدار خون هشت هزار شهید گلگون کفنی هستیم که در راه اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کردند.

وی ملت ایران را امانت‌دار شهدای عزیزی دانست و تصریح کرد: استان گیلان با تقدیم ۸ هزار شهید دارای ۲۷۰۰ آزاده است.

عباسی یادآور شد: ما همچون سربازان وطن، در راه امنیت، سلامت و مدافعان حرم با شجاعت ایستاده‌ایم و جلوی دشمنان که محکوم به فنا هستند سر خم نخواهیم کرد.

وی گفت: غرور و غیرت ملی فرزندان این ملت باعث شد کشور ایران مانند لبنان، یمن، لیبی، عراق و… دچار جنگ نشود و امروز می بایست به برکت حضور این جوانان و مقاومت، تک‌تک آزادگان را پرچم‌داران هدایت خود بدانیم و در مسیر آن‌ها حرکت کنیم.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به پاسداشت یاد و خاطره ۳۶۰۰ شهید ورزشکار در استان گیلان اظهار کرد: می بایست این پیام را به گوش دنیا برسانیم که همچون شهدایمان پای ارزش‌های نظام ایستاده‌ایم و با تبیین و تحلیل مستمر، تلاش‌ها و مجاهدت‌های آزادگان و رزمندگانمان را سینه‌به‌سینه به آیندگان انتقال خواهیم داد.

گفتنی است در این مراسم، اجرای نقاشی و خطاطی زنده با موضوع شهدا و اربعین در کنار سخنرانی، مداحی و اجرای سرود برگزار شد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران