محرومیت زدایی از روستاها نقش مهم و اساسی بنیاد مسکن
محرومیت زدایی از روستاها نقش مهم و اساسی بنیاد مسکن
ره نگار/سید نادر صفوی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یکی از نهادهای انقلابی معرفی کرد که به دنبال توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان است و گفت: محرومیت زدایی از روستاها نقش مهم و اساسی بنیاد مسکن است.

ره نگار/سید نادر صفوی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یکی از نهادهای انقلابی معرفی کرد که به دنبال توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان است و گفت: محرومیت زدایی از روستاها نقش مهم و اساسی بنیاد مسکن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ مراسم معارفه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان رضوانشهر با حضور حامد دائمی_ مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان، سید نادر صفوی_ فرماندار رضوانشهر، حجت الاسلام قربان پور_ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، بهمن بابایی_معاون مسکن شهری، رئیس دفتر مدیرکل و مسئول روابط عمومی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.

سید نادر صفوی در این مراسم، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را یکی از نهاد های انقلابی معرفی کرد که به دنبال توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان است.

فرماندار شهرستان محرومیت زدایی از روستاها را نقش مهم و اساسی بنیاد مسکن دانست که خوشبختانه در شهرستان رضوانشهر اقدامات خوبی برای کمک به محرومین و اقشار کم درآمد در بخش مسکن اتفاق افتاده است.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان در سال ها گذشته طرح های عمرانی مناسبی را در مناطق محروم شهرستان عملی کرده است که افزایش سطح نسبی رفاه و بهداشت در محیط روستاها با تهیه واجرای طرح هادی از جمله مهترین این فعالیت ها است.

وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های مدیریت سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان افزود: تعامل با سایر دستگاه های اجرایی و همکاری در اجرای برنامه ها و طرح های شهرستانی از جمله مهترین ویژگی های مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان رضوانشهر است.

درادامه این مراسم مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان اینکه توسعه روستایی و خدمت به روستاییان و نیازمندان از آرمان های اصلی انقلاب و از اهداف اصلی بنیاد مسکن است  بیان نمود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان در این عرصه فعالیت های چشمگیری داشته است و موجب شده تا چهره بسیاری از مناطق روستایی استان از جمله مناطق شهرستان رضوانشهر متحول شود.

حامد دائمی ظرفیت های بالای گردشگری رضوانشهر را فرصتی ارزشمند برای رونق و توسعه این شهرستان دانست و افزود: رضوانشهر دارای  ۸۴ روستای بالای ۲۰ خانوار میباشد که تمامی این ۸۴ روستا دارای طرح هادی مصوب است.

وی افزود: با اعتباری بالغ بر ۱۶۶۰۰ از محل اعتبارات استانی سال ۱۴۰۱ طرح هادی ۹ روستای شهرستان در حال بازنگری است.

حجت الاسلام قربان پور در این مراسم، با اشاره به این که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید دو ماموریت را سرلوحه اصلی کار خود قرار دهند، اظهار داشت: مسئله مسکن محرومین نخستین ماموریت است، چراکه بنیاد مسکن بر مبنای مسکن محرومین شکل گرفته است. وی بازسازی مناطقی که با بلایای طبیعی تخریب می شوند را دومین ماموریت مهم بنیاد مسکن عنوان کرد و تصریح کرد: بنیاد مسکن باید آبادانی و ساخت و ساز آن مناطق را با دقت، کیفیت و سرعت انجام دهد.

در پایان این مراسم از زحمات مرتضی آفتابی تقدیر و سید احمد هاشمیان به عنوان سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان معرفی شد.

 

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران