ماندگاری گردشگران با بهره مندی از مواهب طبیعی/ ایجاد درآمد پایدار هدف شهرداری رشت
ماندگاری گردشگران با بهره مندی از مواهب طبیعی/ ایجاد درآمد پایدار هدف شهرداری رشت
ره نگار/ رئیس شورای اسلامي شهر رشت گفت: در تلاشیم تا با استفاده صحیح از مواهب طبیعی خدادادی، ماندگاری گردشگران را در رشت افزایش دهیم.

 

 

ره نگار/ رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: در تلاشیم تا با استفاده صحیح از مواهب طبیعی خدادادی، ماندگاری گردشگران را در رشت افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در جلسه انعقاد تفاهم نامه ما بین آب منطقه ای و شهرداری رشت پیرامون تالاب عینک رشت با اشاره به اینکه تالاب عینک رشت یکی از جاذبه های گردشگری مغفول مانده است اظهار کرد: شهر رشت از مواهب طبیعی فراوانی برخوردار است اما متاسفانه به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه و فقدان هماهنگی بین مدیران از این نعمت های خدادادی تا کنون به درستی استفاده نشده، امیدواریم با تفاهمات و هماهنگی‌های ایجاد شده بتوانیم انتفاع شهروندان شریف رشت را از این مواهب الهی فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی تالاب عینک رشت موجب نارضایتی ساکنین منطقه و شهروندان است افزود: شهرداری رشت در تلاش است تا با استفاده از این ظرفیتها، ماندگاری گردشگران را در شهر رشت بیشتر و فضای مفرحی برای شهروندان عزیز ایجاد کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه ایجاد درآمد پایدار یکی دیگر از اهداف مهم شهرداری است تصریح کرد: امروز طی مراسمی کاشت نهال در محل دفنگاه زباله با حضور استاندار گیلان و دیگر مسوولین استانی و شهری انجام شد و شورای ششم و شهرداری رشت عزم خود را به منظور بازگشت مجدد سراوان به طبیعت به کار گرفته است.

کارگرنیا با تاکید به اینکه کاشت نهال در محدوده سراوان باید بسیار جلوتر از این زمان انجام می شد بیان کرد: متاسفانه به واسطه برخی از کم کاریها این اقدام به تاخیر افتاد و ما در تلاشیم تا با بهره مندی از تمامی ظرفیت ها، مشکلات سراوان را برای همیشه برطرف کنیم و در این مسیر از تمامی دستگاه ها طلب یاری داریم.

وی به حمایت های دولت پیرامون رفع مشکل سراوان اشاره کرد و گفت: وضعیت ایجاد شده در سراوان نتیجه پیگیری های استاندار، نمایندگان و بویژه دولت است.
جلب رضایت ساکنین منطقه سراوان برای ما در اولویت قرار دارد و امیدواریم این دغدغه بحق اهالی سراوان پس از سالها انتظار با همکاری همه مسئولین برطرف شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی شورای اسلامی شهر رشت