لایو اینستاگرامی بزرگداشت شیون فومنی به میزبانی کمیسیون ملی یونسکو- ایران
لایو اینستاگرامی بزرگداشت شیون فومنی به میزبانی کمیسیون ملی یونسکو- ایران

ره نگار/ به مناسبت ۲۳ شهریور ماه، مصادف با سالروز درگذشت شاعر معاصر شیون فومنی مراسم بزرگداشتی بصورت مجازی برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در بیست و سومین سال درگذشت شاعر نامدار دوزبانه معاصر شیون فومنی از سوی کمیسیون ملی یونسکو – ایران و با همکاری بنیاد  شیون فومنی، روز […]

ره نگار/ به مناسبت ۲۳ شهریور ماه، مصادف با سالروز درگذشت شاعر معاصر شیون فومنی مراسم بزرگداشتی بصورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در بیست و سومین سال درگذشت شاعر نامدار دوزبانه معاصر شیون فومنی از سوی کمیسیون ملی یونسکو – ایران و با همکاری بنیاد  شیون فومنی، روز سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱ مراسمی در قالب لایو اینستاگرامی به نشانی:unesco.iran@ برگزار می شود.

در این لایو اینستاگرامی، حجت الله ایوبی ( دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران)، شمس لنگرودی( شاعر، محقق و هنرمند)، عبدالمهدی مستکین( مدیر گروه فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو- ایران)، صفرعلی رمضانی ( محقق و موسیقیدان گیلانی)، حامد فومنی ( رییس بنیاد فرهنگی شیون فومنی) همراه با اجرای باران نیکراه به ارزش ها و جایگاه ادبی شیون فومنی در شعر گیلان و ادبیات معاصر خواهند پرداخت.

گفتنی است شیون فومنی، از معدود شاعران محبوب و مردمی شمال کشور بشمار می رود که به عنوان ترانه سرا و شاعر موفق دوزبانه در عرصه شعر گیلکی از مشاهیر و مفاخر فرهنگی و در شعر فارسی از غزلسرایان نامدار معاصر است.

از شیون فومنی آثار متعددی به گیلکی و فارسی چاپ و منتشر شده است.

شایان ذکر است، وی سوم دی ماه ۱۳۲۵ در شهر فومن چشم به جهان گشود و در ۲۳ شهریور ۱۳۷۷ پس از یک دوره بیماری کلیوی درگذشت. آرامگاه این شاعر نامدار معاصر در سیلمانداراب رشت قرار دارد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد فرهنگی شیون فومنی