قصد دشمن گرفتن روح همبستگی و اتحاد از جامعه ایرانی اسلامی است
قصد دشمن گرفتن روح همبستگی و اتحاد از جامعه ایرانی اسلامی است
ره نگار/حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه انقلاب ما ثمره قیام سیدالشهدا و پناه به محرم و صفر است گفت: روح ماه محرم و دهه عزای سیدالشهدا، روح همبستگی و اتحاد مردم است و دشمن دقیقا روی همین ظرفیت برنامه ریزی کرده و قصدش گرفتن این ظرفیت از جامعه ایرانی است.

ره نگار/حجت الاسلام محمدیان با بیان اینکه انقلاب ما ثمره قیام سیدالشهدا و پناه به محرم و صفر است گفت: روح ماه محرم و دهه عزای سیدالشهدا، روح همبستگی و اتحاد مردم است و دشمن دقیقا روی همین ظرفیت برنامه ریزی کرده و قصدش گرفتن این ظرفیت از جامعه ایرانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ حجت الاسلام محمد محمدیان_ امام جمعه سنگر در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه به پیشواز ماه محرم و آغاز ماه عزا و ماتم حسینی می رویم، گفت: برای ما روشن و مبرهن است که هر چه داریم از نام سیدالشهدا است.

وی با بیان اینکه، اسلام به بیان یاد او زنده است افزود: انقلاب ما نیز ثمره قیام سیدالشهدا و پناه به محرم و صفر است.

محمدیان محرم را ماه خودسازی دانست و تصریح کرد: این ماه، ماه نزدیک شدن به انوار مقدس الهی و اهل بیت عصمت و طهارت است که حتی، روح اساسی این ماه را دشمنان نیز درک کرده اند.

وی گفت: در تمام فتنه های ۴۲ سال گذشته انقلاب، آنچه که این فتنه ها را برچید و این انقلاب را جلو برد مسأله سیدالشهدا و مسأله ماه محرم و صفر بود.
محمدیان اذعان کرد: روح ماه محرم و دهه عزای سیدالشهدا، روح همبستگی و اتحاد مردم است و دشمن دقیقا روی همین ظرفیت برنامه ریزی کرده و قصدش گرفتن این ظرفیت از جامعه ایرانی است.

وی به قضییه جشن غدیر و حضور ۱۰ کیلومتری مردم اشاره کرد و افزود: فریادها و نعره های دشمنان خارج نشین، ستون پنجم و خائنین و… را در فضای مجازی دیدید، و این نشان می دهد که دشمن این محب بودن مسلمانان به اهل بیت را درک کرده است.
محمدیان گفت: محبت امام حسین(ع) ما را از هر سلیقه، رنگ، جناح و ائتلافی در مجلس اهل بیت جمع می کند.

وی با تاکید بر اینکه روح دهه محرم اتحاد و همبستگی است ادامه داد: دشمن روی این برنامه ریزی کرده است بخصوص در برخی از آسیب های اجتماعی در زمینه حجاب و عفاف با برنامه ریزی دقیق در حال جلو آمدن است.

محمدیان همچنین اذعان کرد: باید هوشیار بوده و در دسته های عزا، هیات ها، مساجد بر این مسأله دقت داشته باشیم و اگر مسأله مشکوکی و شیطنتی دیده شد و بی حرمتی دیدید، نیاز به درگیری نیست.

وی گفت: در چنین مواردی عزیزان نیروی انتظامی و نظامی هستند و گزارشش را بگیرید، شماره پلاک و… بدهید به این نیروها که رسیدگی کنند.

محمدیان یادآور شد: چه بسا برخی ها هزینه گرفته اند برای این توطئه ها و این مسأله جدی است که لازم دانستم خدمت شما عزیزان بیان کنم.
وی افزود: این فرصت را غنیمت شمرده و در راستای ترویج و تبلیغ فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت قدم بردارید.

محمدیان در ادامه به سالروز تاسیس شورای عالی نگهبان در هفته پیش رو اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان به یک معنا حساس ترین دستگاه جمهوری اسلامی است.

وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری که شورای نگهبان را نبض جمهوری اسلامی دانستند، بیان کرد: نبض را برای صحت بدن می گیرند، نبض برخی از دردها را نشان می دهد.

محمدیان با بیان اینکه، شاید به جهت حساسیت این شورا و نهاد انقلابی است که هجمه های فراوانی به این نهادمی شود، ادامه داد: هر منطق و هر عقل سلیمی می داند اگر خانه، مغازه ای داشته باشید باید به اهل آن بسپارید، کلید خانه و مغازه را به هرکسی نمی توان داد چه برسد به اینکه بخواهیم مسئولیت های انقلاب را به دست هرکس بدهیم.

وی بهترین انتخابات را در اوایل انقلاب عنوان کرد و افزود: خیلی ها بودند که در ابتدا همپای انقلاب بودند اما در طول ۴۲ سال یکسری ها که در خط امام بودند از مسیر خارج شدند.
محمدیان اظهار کرد: شورای نگهبان باید دقت بیشتر داشته باشد و مسئولیت انقلاب را دست هرکس ندهد.

وی با اشاره به اینکه، حضرت امام(ره) فرمودند «تضعیف شورای انقلاب امر خطرناکی است که موجب انحراف نظام می شود» گفت: شورای نگهبان باید وظایف خود را اعلام کند.

امام جمعه سنگر در ادامه به انتخابات پیش رو مجلس اشاره و اظهار کرد: مردم امانت مسئولیت های نظام را برعهده شورای نگهبان گذاشته اند و باید هم دشمنان به این شورای نگهبان هجمه داشته باشند.

محمدیان همچنین با اشاره به در پیش بودن روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: مسأله خانواده امری بسیار مهم است و برنامه ریزی های دشمن بر روی نهاد خانواده است.

وی با توجه به قوانینی که برای مسأله خانواده در مجلس شورای اسلامی تصویب کرده اند ولی عملکرد آنرا چنانچه انتظار می رود مشاهده نمی کنیم، تصریح کرد: ای کاش در نظام جمهوری اسلامی جا بیفتد که اگر می خواهیم میدان و یا خیابانی را می خواهیم افتتاح کنیم اول اسم آنرا همه جا، جار نزنیم بلکه اول بیاییم آنرا آماده سازی و درستش کنیم و سپس آنرا اعلام کنیم.

محمدیان گفت: در هیات دولت ها وعده هایی همچون اشتغال و وام ۱۰۰ میلیونی مسکن و… وعده های دلخوش کننده می دهند بعد که مراجعه کننده پیگیر می شود می بینیم خبری نیست.

وی با بیان اینکه جوانی برای ۲۰ میلیون مانده است، ادامه داد: چرا در رسانه های ملی بیان می شود، چرا امید می دهید وقتی هنوز برنامه ها ریزی هایتان درست نشده، زیرا این وعده ها خودش سبب نا امیدی می شود.

محمدیان همچنین توجه به امورات بازنشستگان را لازم و ضروری دانست و گفت: می بایست شکرگذار عزیزانی باشیم که در نهادها، موسسه ها سال ها تلاش کردند و کوهی از تجربه و دانش هستند.

وی اضافه کرد: هرکس که بازنشسته می شود خرجش کمتر نمی شود که هیچ بلکه بیشتر است چرا که باید سفره اش برای فرزندان و نوه ها و… باز باشد.

وی گفت: بعضی از شغل ها در نهادها و سازمان ها با وام های نجومی که می گیرند وضعیتشان از بازنشستگان بیشتر است، گرچه کارهای بزرگی در سازمان تامین اجتماعی نیز صورت گرفته است.

محمدیان اظهار کرد: حضرت آقا سند چشم انداز سازمان تامین اجتماعی را بیان کردند و خوشبختانه استان گیلان از جهت شاخصه های پرداخت تعهدات رتبه اول را دارد.

وی مسأله بعدی را در خصوص شعار سال «مهار تورم» عنوان کرد و افزود: قرار بود قیمت ها مهار شود اما چیزی مشاهده نشد، برخی جاها چوب ناکار آمدی مسئولین و عدم نظارت ها را می خوریم.

امام جمعه سنگر همچنین به داستان خودرو، وضعیت نامعلوم واریز پول و معامله ای که نه قیمتش معلوم و نه زمان تحویل و نه نوع و‌ جنسش معلوم است اشاره و آنرا خلاف شرع دانست و با انتقاد از اینکه چگونه یک دولت، یک نظام و یک حاکمیت نمی تواند مسأله خودرو را حل کند، تاکید کرد: رفتار برخی از مسئولین مردم را نا امید می کند.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران