قدردانی از قایقرانان گیلانی مدال آور در رقابت‌های آسیایی
قدردانی از قایقرانان گیلانی مدال آور در رقابت‌های آسیایی
ره نگار/ در مراسمی از قهرمانان و مربی گیلانی مدال آور در رقابت‌های آسیایی قایقرانی تجلیل شد.

ره نگار/ در مراسمی از قهرمانان و مربی گیلانی مدال آور در رقابت‌های آسیایی قایقرانی تجلیل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ – مریم عباسی زاده لاله؛ در نشست جامعه ورزش گیلان و دستگاه قضا که صبح امروز در سالن اجتماعات هتل المپیک گیلان در رشت برگزار شد، از آرش بصارت دار مربی تیم ملی قایقرانی، یزدان زراعت کار، عباس حسینی، داریوش محمدی، الناز شفیعیان و تانیا کارگرپور مدال آوران رشته‌های مختلف رقابت‌های آسیایی و علیرضا محمدی رییس هیات قایقرانی گیلان قدردانی شد.
رییس کل دادگستری گیلان در این مراسم با اعلام حمایت از جامعه ورزش گیلان و هموار کردن مسیر پیشرفت آن‌ها گفت: باید همه‌ تلاش خود را برای حل مشکلات جامعه ورزش استان به ویژه مجموعه ورزشی تالش به کار ببندیم و البته در برخی مسایل نیز باید از استعداد و توان مردم برای اجرای عدالت و گسترش نشاط اجتماعی بهره گرفت.
حجت الاسلام حمزه خلیلی در ادامه با بیان اینکه در دین اسلام هم بر نشاط و تربیت بدنی تاکید شده است افزود: ورزش نشاط آفرین و عبادت توام با نشاط، سفارش دین ما است و باید این روحیه در جامعه با تجلیل و تکریم تقویت شود.
وی ورزشکاران را سرمایه‌های اجتماعی دانست و گفت: از آنجایی که به ورزش به دلیل پر مخاطب بودن، نگاه جهانی می‌شود باید با استفاده از فرصت ها، الگو و مدل سازی، ارزش‌های دینی شامل اخلاق، ادب، فداکاری، گذشت، عفو و رحمت که برگرفته از سیره پیامبراسلام است در سطح جامعه و جهان گسترش یابد.
مدیر کل ورزش و جوانان گیلان نیز در این مراسم بزرگترین چالش و دغدغه بخش ورزش و هواداران فوتبالی و دیگر رشته ها‌ی ورزشی را نبود حامیان مالی اعلام کرد.
جهانبخش آرمان به برخی مشکلات ورزش استان همچون مجموعه ورزشی شهید زمانیان تالش، بسته شدن حساب‌های برخی هیات‌های ورزشی بدون در آمد استان به دلیل پرداخت مالیات و پرداخت نشدن پول آب، برق و گاز برخی مجموعه‌های ورزشی از سال ۱۳۹۱ تا کنون اشاره کرد و خواستار حمایت دستگاه قضا در این بخش شد.
وی همچنین با بیان اینکه هر دهیاری که زمین برای ساخت و ساز و تجهیز اماکن ورزشی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان قرار داده کمترین مضلات اجتماعی را دارا است، از دهیاران خواست برای ایجاد و گسترش نشاط اجتماعی، با اداره کل ورزش و جوانان همکاری کنند.
همچنین در این مراسم برخی روئسای ادارات ورزش شهرستان‌ها، روسای هیات‌ها و معاونان اداره کل ورزش و جوانان و دادگستری گیلان پیرامون ورزش و مشکلات موجود سخنرانی کردند.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران