فقط بیماران با ریسک بالا به بیمارستان مراجعه کنند
فقط بیماران با ریسک بالا به بیمارستان مراجعه کنند

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با افزایش مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و مراقبت بیماران در خانه، بار مراجعه به بیمارستان‌ها کم می شود، گفت: با این راهکار، فقط کسانی به بیمارستان مراجعه می کنند که نیاز واقعی دارند. دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان […]

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با افزایش مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته و مراقبت بیماران در خانه، بار مراجعه به بیمارستان‌ها کم می شود، گفت: با این راهکار، فقط کسانی به بیمارستان مراجعه می کنند که نیاز واقعی دارند.

دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ابتدا  با اشاره به گام پنجم بسیج ملی مقابله با همه گیری کووید – ۱۹ مبتنی بر بیماریابی، رهگیری و واکسیناسیون عمومی، بر انجام  واکسیناسیون بر اساس  اولویت های مشخص شده، استفاده حداکثری از پتانسیل هلال احمر و بسیج و …  تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته نقش موثری در غربالگری، بیماریابی و جلوگیری از بستری شدن بیماران در مراکز درمانی را دارند ،اظهار داشت : ما باید تعداد مراکز خدمات ۱۶ ساعته ارایه خدمات به بیماران کرونا را افزایش دهیم و ازسوی دیگر، راهکار جدید مراقبت از بیماران  در خانه ارایه شود تا میزان بار مراجعه بیماران  به بیمارستان‌ها کاهش یابد.

دکتر حیدر زاده در خاتمه یاد آور شد: با این راهکارها بیماران با خطر زیاد (ریسک بالا) زود شناسایی و به‌ طور مرتب پیگیری و بر اساس شیوه‌نامه‌ها درمان می شوند.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای کمیته نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارایه کردند.

لازم به ذکر است؛ سومین جلسه کمیته فنی مدیریت بیماری کرونا، با حضور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، مشاور امور فنی و جمعی از مدیران معاونت بهداشتی با رعایت پروتکل ها در سالن اجلاس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان