فعالیت ۱۴۸ هزار واحد صنفی گیلان باعث پویایی اقتصادی است
فعالیت ۱۴۸ هزار واحد صنفی گیلان باعث پویایی اقتصادی است
ره نگاران/ مدیرکل صنعت گیلان به مناسبت پاسداشت روز ملی اصناف و آغاز دهه تولید و تجارت؛ پیام تبریک صادر کرد.

ره نگاران/ مدیرکل صنعت گیلان به مناسبت پاسداشت روز ملی اصناف و آغاز دهه تولید و تجارت؛ پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ متن این پیام بدین شرح است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

تولید و اقتصاد مولد چه در حوزه صنعت و چه در حوزه معدن و اصناف رخ دهد قطعا منجر به تعالی اقتصادی و معیشتی آحاد جامعه خواهد شد.

در نظام اقتصادی کشور، تشکّلهای صنفی بعنوان بزرگترین نهاد مردمی حوزه اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فعالیت بیش از ۱۴۸ هزار واحد صنفی گیلان، باعث پویایی اقتصادی است و اصناف تاثیر بسیار مهمی در پیوند زنجیره تامین کالا، تولید به مصرف، گردش کالا و نقدینگی و در نتیجه پویایی اقتصاد دارند و در نهایت باعث رشد تولید و توسعه اشتغال کشور می شوند. با توجه به نامگذاری شعار امسال ( جهش تولید با مشارکت مردم ) از سوی مقام معظم رهبری، اصناف نیز نقش اثر بخشی برای تحقق شعار دارند که بایستی با حمایت و همراهی بیشتر دستگاههای اجرایی مرتبط صورت پذیرد.

اصناف گیلان می تواند با فعالیت بیش از ۱۷ هزار واحد تولیدی کوچک صنفی، مشارکت خود را در مسیر تحقق به منویات مقام معظم رهبری مضاعف نماید.

تاکیدات حکیمانه رهبر معظم انقلاب، که غالبا در حوزه‌های اقتصادی بوده، بیانگر اهمیت ویژه جایگاه تولید و تجارت است که ضرورت دارد برای رفع موانع موجود در حوزه‌های یاد شده تلاش مضاعف و خدمات شبانه‌روزی ایجاد شود.

اینجانب ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، فرارسیدن روز ملی اصناف را به خانواده بزرگ اصناف و بازاریان کشور به ویژه استان گیلان درتمامی رسته های تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی و اعضای هیات مدیره سازمان های صنفی استان و روسای اتاق های اصناف کلیه شهرستان ها تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش‌ها و خدمات ارزشمند این قشر فهیم و متعهد قدردانی و تشکر می نمایم.

توفیق و سربلندی کلیه فعالان دلسوز این عرصه بزرگ اقتصادی را از خداوند سبحان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر آبادانی و پیشرفت کشور خواستارم.

 تیمور پورحیدری-  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

  • منبع خبر : روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت گیلان