فعالیت ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج در گیلان/ افزایش تعداد مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در شهرستان ها یک ضرورت است
فعالیت ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج در گیلان/ افزایش تعداد مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در شهرستان ها یک ضرورت است
ره نگار/ معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: با توجه به پیری جمعیت در استان گیلان، راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در راستای افزایش بحث ازدواج و همچنین فرزندآوری در شهرستان ها ضرورت دارد.

ره نگار/ معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: با توجه به پیری جمعیت در استان گیلان، راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در راستای افزایش بحث ازدواج و همچنین فرزندآوری در شهرستان ها ضرورت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ فیروز عزت دوست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره ملی دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده در خصوص اهداف برگزاری این دوره دانش افزایی اظهار داشت: سی و چهارمین دوره ملی دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده سراسر کشور با هدف دانش افزایی و بروز رسانی دانش ویژه مدیران، روانشناسان و مشاورین حوزه ازدواج و خانواده به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به مدت دو روز ۲۸ و ۲۹ شهریور ماه سال جاری در رشت برگزار شد.

وی افزود: ۵۰ نفر از مدیران، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده در این دوره حضور داشتند و با برگزاری این دوره بصورت وبینار، ۶۰۰ نفر از کل کشور نیز بصورت آنلاین از مطالب ارایه شده در این دوره دانش افزایی بهره مند شدند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: محسن مشکبید حقیقی استادیار دانشگاه غیرانتفاعی گیلان در کارگاه روابط زوجین مبتنی بر درمان عقلانی هیحانی رفتاری و دکتر قربانعلی یحیایی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان گیلان در کارگاه طرح واره درمانی از اساتید سی و چهارمین دوره دانش افزایی بودند.

عزت دوست با بیان اینکه ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان در استان گیلان مشغول فعالیت هستند، خاطر نشان کرد: برخی از این مراکز مشاوره رایگان در خصوص ازدواج نیز ارایه می دهند.

وی افزود: ۲ مرکز در تالش، یک مرکز در آستارا، ۲ مرکز در لنگرود و باقی مراکز در رشت مشغول ارایه خدمات می باشند.

عزت دوست با تاکید بر افزایش تعداد مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در شهرستان های استان تصریح کرد: با توجه به پیری جمعیت در استان گیلان، راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در راستای افزایش ازدواج، ارایه آموزش های لازم جهت پایداری ازدواج و همچنین فرزندآوری در شهرستان ها ضرورت دارد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: ازدواج بمنظور حفظ بنیان خانواده، فرزندآوری و فرزند پروری امری خطیر و دارای جایگاه ویژه ای است که باید در این راستا گام های اساسی برداشته شود.

وی در خصوص نقش و جایگاه روانشناسان در جامعه اظهار کرد: دانش آموختگان رشته روانشناسی و مشاوره در مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج بر اساس اصول علمی به ارایه مشاوره، آموزش و … می پردازند و در پیشگیری از طلاق و پایداری زندگی زوجین نقشی تاثیرگذار دارند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان ضمن گله مندی از ارایه مطالب آموزشی در فضای مجازی توسط افراد غیر روانشناس و روانشناسان زرد تصریح کرد: افرادی که خواستار استفاده از خدمات مشاوره و ازدواج هستند به مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج که با مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان فعالیت می کنند، رجوع کنند.

گفتنی است در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره ملی دانش افزایی ویژه مدیران، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده از ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج در استان تجلیل به عمل آمد و مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج پایا با مدیریت دکتر مژده بقایی به عنوان مرکز برتر در ارزیابی وزارت ورزش و جوانان معرفی شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران