فرصت شرکت در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات تمدید شد
فرصت شرکت در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات تمدید شد

ره نگار/ فرصت شرکت در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات تا ۲۷ فروردین تمدید شد. این جشنواره به همت دفتر تبلیغ و ترویج فعالیتهای قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره […]

ره نگار/ فرصت شرکت در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات تا ۲۷ فروردین تمدید شد. این جشنواره به همت دفتر تبلیغ و ترویج فعالیتهای قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات با محوریت موضوعات مرتبط با قرآن کریم برگزار می شود و استفاده از ظرفیت خبر و رسانه برای جریان‏سازی و گفتمان‏سازی قرآنی در جامعه، ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده بین تولیدکنندگان محتوای خبری در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمّی آثار با محوریت قرآن و عترت و فراهم آوردن بستری مناسب برای تعامل و شکوفایی استعدادهای جوان در عرصه رسانه‏ های دینی، قرآنی و معارف اهل بیت (ع) از اهداف آن است.

مقابله با ترفندهای دشمنان اسلام و قرآن با ارائه‌ خبرهای صحیح با مضامین قرآن و عترت (ع)، گسترش و توجه ویژه به فعالیت‏ های مرتبط با حوزه خبر و رسانه در جهت توسعه فعالیت‏ های قرآنی، استفاده شایسته ‏تر از رسانه ‏های مکتوب و دیجیتال در اشاعه ارتباطات میان فرهنگی، ترغیب خبرنگاران و فعالان رسانه به مطالعه، تحقیق و پژوهش در موضوعات قرآن و عترت (ع) و تولید محتوا در این راستا، همگرایی و هم ‏افزایی ملی در حوزه تولید و نشر محتوای فرهنگی و رسانه ه‏ای قرآنی از دیگر اهداف این جشنواره ملی است.

جامعه هدف چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات؛ خبرنگاران و فعالان رسانه، تولیدکنندگان محتوا در فضای چندرسانه ‏ای، راهبران و فعالان فضای مجازی و شبکه ‏های اجتماعی، فعالان، موسسات و نهادهای تخصصی قرآنی و عموم علاقه‏ مندان به فرهنگ، هنر و رسانه قرآنی می باشد.

موضوعات جشنواره کلیه موضوعات مرتبط با مفاهیم و آموزه ‏های منطبق با قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) را دربر می‏ گیرد که در بخش‏های زیر می ‏توان به آن‏ها اشاره کرد: ۱) سبک زندگی اسلامی و قرآنی ۲) وحدت اسلامی ۳) انفاق و کمک‏های مومنانه ۴) جهاد و مقاومت اسلامی ۵) پوشش و عفاف ۶) فرهنگ ولایت و مهدویت با بهره‏ گیری از آموزه‏ های قرآنی ۷) مبارزه با ظلم و استکبارستیزی ۸) آسیب‏های اجتماعی ۹) آموزه‌های اخلاقی ۱۰) قصص قرآن ۱۱) ایثار و شهادت ۱۲) سیمای پیامبر اسلام(ص) ۱۳) نیکی به پدر و مادر و صله رحم ۱۴) نماز و نیایش ۱۵) آثار و برکات نیکی در زندگی مردم ۱۶) کسب روزی حلال و معاملات اسلامی ۱۷) توجه به محیط زیست

چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در بخش‌های؛ الف) بخش اصلی در شش رشته‏ سرمقاله و یادداشت ، گزارش (خبری یا توصیفی) ، مصاحبه ، خبر ، تیتر و عکس (در هر رشته، سه نفر برتر مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.) و ب) بخش ویژه شامل تولیدات در حوزه چندرسانه ‏ای: انیمیشن ، موشن ‏گرافیک ، پادکست ، اینفوگرافیک ، طرح و تصویر، پوستر یا اعلان و کلیپ (در هر رشته یک اثر برتر و در مجموع شش نفر مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.) برگزار می شود.

ثبت نام و ارسال اثر به این جشنواره تنها از طریق سامانه http://ayatlogin.farhang.gov.ir/Pages/login.aspx انجام می‌پذیرد. و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی https://ayat.farhang.gov.ir مراجعه نمایند.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان