عملیات اجرایی افزایش ظرفیت پست رستم آباد آغاز شد
عملیات اجرایی افزایش ظرفیت پست رستم آباد آغاز شد
ره نگار/ با هدف افزايش ظرفيت بارگيري، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدوديت، ظرفیت پست 132/20 کیلوولت رستم آباد در استان گیلان از 30 مگاولت آمپر به 80 مگاولت آمپر افزایش خواهد یافت.

ره نگار/ با هدف افزایش ظرفیت بارگیری، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدودیت، ظرفیت پست ۱۳۲/۲۰ کیلوولت رستم آباد در استان گیلان از ۳۰ مگاولت آمپر به ۸۰ مگاولت آمپر افزایش خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ “بهمن داراب زاده” با اعلام این مطلب گفت: پروژه افزایش ظرفیت پست رستم آباد در راستای شناسایی، امکان‌سنجی و ارائه الگو به ‌منظور جابجایی تجهیزات در جهت بهره‌وری اقتصادی انجام می شود.
وی افزود: در اجرای این پروژه ۲ دستگاه ترانسفورماتور ۴۰ مگاولت آمپر، جایگزین ۲ دستگاه ترانسفورماتور ۱۵ مگاولت آمپر موجود در پست خواهد شد.
داراب زاده گفت: این پروژه با توانمندی و ظرفیت پیمانکاران بومی انجام خواهد شد و با اجرای پروژه، ظرفیت توان الکتریکی در این پست به میزان ۱۶۶ درصد افزایش خواهد یافت.
گفتنی است که برای این پروژه اعتباری در حدود ۵۳۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد و پیش بینی می شود پروژه قبل از پیک بار سال جاری به بهره برداری برسد.

  • منبع خبر : روابط عمومی برق منطقه ای گیلان