عملکرد صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت بررسی شد
عملکرد صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت بررسی شد

ره نگار/ در دیدار سرپرست بنیاد مسکن گیلان با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان عملکرد صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در دیدار با مدیرکل و معاونین و کارشناسان ثبت اسناد و املاک […]

ره نگار/ در دیدار سرپرست بنیاد مسکن گیلان با مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان عملکرد صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان در دیدار با مدیرکل و معاونین و کارشناسان ثبت اسناد و املاک استان اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک تاکنون توانسته با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی برای ۱۴۸۳۹۲ واحد، سند مالکیت صادر نماید.

برزگر گفت: اقدامات جدی در خصوص صدور اسناد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر صورت پذیرفته، به طوری که تاکنون برای ۱۴۶۸ واحد مسکونی در این مناطق سند مالکیت صادر شده است.

وی همچنین با بیان اینکه، صدور اسناد مالکیت فعالیتی حقوقی و فنی برای تهیه و تنظیم مدارک و نقشه های لازم برای صدور اسناد اماکن شهری و روستایی است، افزود: این نهاد انقلابی با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین روستاها، افزایش انگیزه برای پایداری سکونت در روستاها، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در زمینه تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی موفق عمل نموده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان نیز در این نشست ضمن اشاره به ارتباط این دو اداره کل در تشکیل پرونده و صدور اسناد مالکیت روستایی گفت: با توجه به آمار عملکرد نسبت به تعهدات سال جاری این انتظار را داریم که با ارسال پرونده از طرف بنیاد مسکن قبل از پایان سال جاری صدور سند از میزان تعهداتمان فراتر رود.

نوذری افزود: مجموعه ثبت اسناد و املاک هیچ گاه بنیاد مسکن را از خود جدا نمی داند و آمار اسناد صادره طی سالیان اخیر نشان از جایگاه بنیاد مسکن و اعتماد دو طرفه دارد.

گفتنی است در ادامه معاونین و کارشناسان دو دستگاه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و طی آن مصوب گردید در کارگروه ویژه روند صدور اسناد مالکیت بررسی و تسریع شود.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران