علاج واقعه را قبل از وقوع آن باید کرد
علاج واقعه را قبل از وقوع آن باید کرد

ره نگار/ مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد گفت: بارش های برف در سال های گذشته که متاثر از تغییر شرایط آب و هوایی بوده می تواند امسال هم تکرار شود و لزوم آمادگی برای مقابله با آن حتمی و ضروری است. به گزارش پایگاه […]

ره نگار/ مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با اشاره به اینکه علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد گفت: بارش های برف در سال های گذشته که متاثر از تغییر شرایط آب و هوایی بوده می تواند امسال هم تکرار شود و لزوم آمادگی برای مقابله با آن حتمی و ضروری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ «بهمن داراب زاده» مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: تجارب سال های گذشته نشان داده است که بارش های شدید جوی و مخصوصا برف می تواند باعث آسیب به خطوط و پست های برق شود و برق رسانی به مشترکان را با اختلال همراه کند.
وی افزود: بارش های برف در طی سال های ۸۳، ۸۶، ۹۵، ۹۶ و ۹۸ با توجه به نوع و مدت زمان بارش، نشان داده که این بارش ها بی ارتباط با تغییر شرایط آب و هوایی نبوده و بیانگر این است که این پدیده جوی هر چند سال یک بار و گاها زودتر تکرارپذیری دارد و باید برای بارش های احتمالی از آمادگی لازم برخوردار باشیم.
داراب زاده گفت: شرکت برق منطقه ای گیلان برخوردار از ۷۲ پست برق و ۲۸۶۱ کیلومتر خط می باشد که در بارش های احتمالی می توانند آسیب پذیر باشند و باید از هم اکنون برای بارش های آتی برنامه ریزی کرد و با مقاوم سازی و سایر تمهیدات تاب آوری آن ها را افزایش داد.
وی افزود: قرار گرفتن پست ها و خطوط در مناطق کوهستانی و جاه های صعب العبور و حتی مناطق جنگلی و شالیزارها که فاقد جاده دسترسی می باشند مشکل را دو چندان می کند و بطور حتم اگر علاج واقعه را قبل از وقوع آن نکرد با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به تجارب ارزنده شرکت در سال های گذشته در رویارویی با پدیده های سخت جوی، گفت: احصا ماشین آلات، تجهیزات و منابع انسانی و شناسایی شرکت های پیمانکاری که پتانسیل و توانایی مدیریت با پدیده های سخت جوی را دارند باید از هم اکنون در دستور کار قرار گیرند تا در بحران ها جا نمانده و با آمادگی کامل اقدام نمایند.

  • منبع خبر : پایگاه خبری ره نگاران