عشایر شهرستان جهت دریافت کارت شناسایی عشایری اقدام کنند
عشایر شهرستان جهت دریافت کارت شناسایی عشایری اقدام کنند

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار با اعلام این که هر نوع جابه جایی عشایر در سطح شهرستان تنها با داشتن کارت عشایری امکان‌پذیر است،گفت، عشایر شهرستان تا اواسط آبان ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند برای دریافت کارت شناسایی اقدام کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی افزود: کارت شناسایی عشایری در واقع […]

ره نگار/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رودبار با اعلام این که هر نوع جابه جایی عشایر در سطح شهرستان تنها با داشتن کارت عشایری امکان‌پذیر است،گفت، عشایر شهرستان تا اواسط آبان ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند برای دریافت کارت شناسایی اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سروش ابراهیمی افزود: کارت شناسایی عشایری در واقع شناسنامه جامعه عشایری محسوب می شود که علاوه بر سهولت تردد، ارائه خدمات، تسهیلات وتوزیع نهاده دامی به عشایر فقط با کارت شناسایی دامداری صورت می گیرد.

وی همچنین صدور این کارت ها را در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم دانست و توضیح داد: به دلیل این که دام عشایر از نقطه ای به نقطه دیگر جابه جا می شوند، حتما بایستی کارت شناسایی داشته باشند تا مبدا ومقصدشان مشخص باشد.
وی خاطر نشان کرد، تردد دام بدون شناسنامه مشمول قانون قاچاق کالا و ارز می باشد.
سروش ابراهیمی تصریح کرد: برای سهولت کار عشایر هماهنگی های لازم صورت گرفته و عشایر شهرستان می توانند با مراجعه به کارشناس مسئول عشایری در مدیریت جهاد کشاورزی پس از تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک لازم، (یک قطعه عکس ،کارت ملی ،شناسنامه، تاییدیه هویت گذاری دام، کپی مدارک شخص، کپی مدارک افراد تحت تکلف وکد پستی محل سکونت )جهت دریافت کارت شناسایی عشایری خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه عشایر شهرستان با جمعیت ۳ درصدی در مجموع ۴۰ هزار و ۶۵۰ راس دام دارند یادآور شد، عشایر رودبار ۹۰ درصد شیر و ۱۰ درصد گوشت و فرآورده های دامی شهرستان را تامین می‌کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان گیلان