عدم شناخت درست از دین زمینه انحراف را فراهم می‌کند
عدم شناخت درست از دین زمینه انحراف را فراهم می‌کند

ره نگار/ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به ایستادگی حضرت فاطمه (س) برای دفاع از امامت در برابر دشمنان، گفت: مصلحت اندیشی در دفاع از دین و امامت پذیرفتنی نیست. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام میرشمس اکبر حسینی شامگاه شنبه در شب دوم ویژه مراسم […]

ره نگار/ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به ایستادگی حضرت فاطمه (س) برای دفاع از امامت در برابر دشمنان، گفت: مصلحت اندیشی در دفاع از دین و امامت پذیرفتنی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ حجت الاسلام میرشمس اکبر حسینی شامگاه شنبه در شب دوم ویژه مراسم فاطمیه هیئت روضات الحسین (ع) رشت در مسجد امام رضا (ع) گلسار با اشاره به دفاع تمام قد حضرت فاطمه از امامت، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا در تبیین جایگاه امامت نقش اساسی، محوری و بنیادی داشتند.

وی با بیان اینکه دین محور دارد و سلیقه‌ای نیست، افزود: هیچکس حق ندارد در هیچ زمینه و موضوعی نسبت به دین خدا سلیقه‌ای عمل کند این همان انحراف امروز است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی ادامه داد: دین اصل و اساس و پایه‌ای دارد و نمی‌توان با آن سلیقه‌ای برخورد کرد.

وی با بیان اینکه دفاع از ولایت دفاع از اساس امامت و رهبری جامعه است و انسان باید خود را برای ان فدا کند، اضافه کرد: این هزینه نیست سرمایه گذاری است زیرا نزد خداوند متعال ثبت و ماندگار می‌شود و خداوند خریدار آن است.

عدم شناخت درست از دین زمینه انحراف را فراهم می‌کند

حجت الاسلام اکبرحسینی تأکید کرد: در این راه تلاش‌های باید میدانی داشت زیرا دشمن بعد از رحلت پیامبر تمام تلاش خود را برای حذف و انحراف جایگاه امامت به کار برده است.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا (س) در حالی در مسجد و در میان مهاجرین از جایگاه امامت دفاع می‌کند که شرایط جامعه بسیار نفس گیر و خفقان شدید حاکم بود.، ادامه داد: ایشان در تبیین این راه سختی‌های فراوانی را تحمل کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با اشاره به اینکه توسل به اهل بیت (ع) یعنی رسیدن به سعادت الهی است، تصریح کرد: هنوز فهم درستی از زندگی در این دنیا نداریم و باید پاسخگو باشیم باید برای انتخاب راه درست که همان راه اهل بیت (ع است، دقت کنیم.

وی تأکید کرد: عدم شناخت درست مسیر سبب شده تا دچار انحرافات شویم و امروز دشمن نیز به دنبال این است.

اکبر حسینی با بیان اینکه متأسفانه امروز به جای اینکه تکنولوژی در خدمت انسان باشد انسان در خدمت تکنولوژی است، گفت: باید بدانیم که چه مطلبی را از کجا به دست می‌آوریم و چقدر این مطلب مهم است. عدم آگاهی سبب انحراف می‌شود دشمن از جاهلین و ناآگاهان استفاده می‌کند.

ملاک عمل ما اسلام، قرآن و اهل بیت است

وی با اشاره به اینکه در حوزه امامت و اهداف دین نیز شاهد ورود انحرافاتی به نام اسلام هستیم، افزود: در فاطمیه نیز چنین انحرافی وجود دارد و دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان شیعیان و اهل تسنن هستند این را باید فهمید و درک کرد اما متأسفانه عده‌ای ناآگاه فریب دشمن را می‌خورند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با بیان اینکه در مسیر انقلاب نیز شاهد ریزش‌ها هستیم و این نباید ملاکی برای کل انقلاب باشد زیرا در این مسیر ناآگاهان فریب می‌خورند، اضافه کرد: اشتباه و عدم درک درست عده‌ای نباید ملاک ما برای دین، اسلام و انقلاب باشد نمونه‌های از این افراد که در میانه مسیر منحرف شدند بسیار هستند که باید درس بگیریم.

وی با اشاره به اینکه باید شناخت عمیق و درست برسیم، اظهار کرد: باید بر آگاهی خود بیافزایم زیرا دشمن روز به روز تغییر استراتژی می‌دهد. سنگ محک ما قرآن و اهل بیت است باید ببینیم گفته‌های دشمن با این دو مورد تطبیق دارد یا نه.

وی تأکید کرد: خط قرمز ما اسلام، قرآن و اهل بیت و ولی فقیه است. عقبه افراد نباید مهم باشد بلکه حال امروز آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه انزلی با بیان اینکه نباید در برابر افرادی که عناد دارند کوتاه آمد همانند فاطمه زهرا (س) که در خفقان شدید برابر دشمنان برای دفاع از امامت ایستاد، ادامه داد: ایشان مصحلت اندیشی نکردند.

وی تأکید کرد: امروز دشمن برای همه سنین در جهت مخدوش کردن چهره اسلام و انقلاب تولید محتوا می‌کنند. ما نیز باید بدین گونه عمل کنیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر