ره نگار/ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اجرای طرح استانی «کتاب دوخان»، گفت: این طرح برای دسترسی آسان مخاطبان در ایام کرونا طراحی شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ پریسا کرمی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از طرح ابتکاری و استانی «کتاب دوخان» ویژه تأمین کتاب تا درب […]

 ره نگار/ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با اشاره به اجرای طرح استانی «کتاب دوخان»، گفت: این طرح برای دسترسی آسان مخاطبان در ایام کرونا طراحی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ پریسا کرمی پیش از ظهر چهارشنبه در مراسم رونمایی از طرح ابتکاری و استانی «کتاب دوخان» ویژه تأمین کتاب تا درب منزل اعضای کتابخانه‌ها، گفت: طرح «کتاب دوخان» برای دسترسی آسان مخاطبان در ایام کرونا طراحی شده و قرار است بعد از این ایام نیز ادامه داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان بیان کرد: افراد برای دسترسی به کتاب مورد نظر می‌توانند با کتابخانه یا سامانه مدنظر تماس گرفته و کتاب را سفارش دهند و همکاران ما نیز کتاب درخواستی را با تخفیف به دست آنها می‌رسانند.

وی با اشاره به اینکه در ارسال کتاب‌ها، کلیه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود، تصریح کرد: این کتب، پس از برگشت به کتابخانه، مجدداً ضدعفونی می‌شوند.

کرمی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در شهرستان رشت انجام شده است، اضافه کرد: قرار است در سایر شهرستان‌های استان هم این طرح را اجرایی کنیم تا اوقات فراغت افراد غنی سازی شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان افزود: کتاب‌ها در شهرستان‌ های با وضعیت قرمز و نارنجی به‌صورت رایگان به دست افراد می‌رسد.

گفتنی است؛ در این مراسم از سایت طرح «کتاب دوخان» نیز رونمایی شد و افراد با مراجعه به سایت gilanpl.ir و یا شماره‌گیری ۳۳۲۳۳۳۱۹ می‌توانند نسبت به سفارش کتاب اقدام کنند.

در حال حاضر ۵۰ هزار نفر عضو کتابخانه‌های گیلان هستند و یک میلیون نسخه کتاب نیز در کتابخانه‌های استان موجود است.

  • منبع خبر : اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان