طرح عضویت رایگان به مدت ۳ روز در کتابخانه‌های عمومی گیلان اجرا می‌شود
طرح عضویت رایگان به مدت ۳ روز در کتابخانه‌های عمومی گیلان اجرا می‌شود
ره نگار/ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از اجرای طرح عضویت رایگان سراسری کتابخانه های عمومی گیلان و بخشودگی جرائم دیرکرد کتاب های امانتی در روزهای 23، 24 و 25 آبان ماه با شعار آینده خواندنی است خبر داد و مردم استان را به عضویت در این مراکز فرهنگی و استفاده از امکانات آنها دعوت کرد.

ره نگار/ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان از اجرای طرح عضویت رایگان سراسری کتابخانه های عمومی گیلان و بخشودگی جرائم دیرکرد کتاب های امانتی در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ آبان ماه با شعار آینده خواندنی است خبر داد و مردم استان را به عضویت در این مراکز فرهنگی و استفاده از امکانات آنها دعوت کرد.

به گزارشپایگاه اطلاع رسانی ره نگاران – فهیمه لطیفی: یاسر تقوی امروز دوشنبه (۲۲ آبان) و به مناسبت هفته پاسداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در گفت‌وگو با اصحاب رسانه از اجرای طرح ملی عضویت سراسری رایگان تمامی کتابخانه های عمومی استان گیلان همزمان با روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه (۲۳، ۲۴ و ۲۵ آبان) خبرداد.

یاسر تقوی با بیان اینکه مردم گیلان با عضویت در یکی از کتابخانه‌های عمومی نهادی می‌توانند از منابع تمام کتابخانه‌های عمومی کشور بهره مند شوند افزود: همزمان با اجرای طرح عضویت رایگان سراسری، کلیه جرائم دیرکرد کتاب های امانتی توسط اعضای کتابخانه ها مشمول طرح بخشودگی جرائم دیرکرد می شوند.

تقوی همچین با اشاره به اجرای ۴۸۰‌برنامه فرهنگی در پاسداشت سی‌ و یکمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در گیلان توسعه کتابخانه‌های عمومی در استان گیلان را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های این اداره‌کل عنوان و تصریح کرد: افتتاح و بازگشایی چهار باب کتابخانه عمومی در شهرستان‌های رشت، املش، لاهیجان و روستای کلاشم شهرستان شفت از دیگر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی گیلان در این هفته خواهد بود.

آغاز اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی و نذر کتاب در گیلان

وی همچنین با دعوت از عموم مردم برای اهدای کتاب های خوانده شده، فرسوده و بلااستفاده خود به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل سکونت خود از آغاز اجرای پویش اهدای کتاب، اهدای دانایی و نذر کتاب در استان گیلان خبرداد.

تقوی همچنین در پایان اهدای کتاب توسط مردم به کتابخانه های عمومی را برای غنی سازی مجموعه های مکتوب این مراکز فرهنگی بسیار اثرگزار توصیف کرد و گفت: با این عمل پسندیده همه مردم گیلان در نیک اندیشی اهداکنندگان کتاب سهیم می شوند.

گفتنی است، استان گیلان دارای ۸۵ باب کتابخانه عمومی نهادی، ۱۵ کتابخانه عمومی مشارکتی و یک باب کتابخانه عمومی مستقل است.
۲۴ آبان ماه در گاه‌شمار ملی روز پاسداشت کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار نامگذاری شده است.

  • نویسنده : فهیمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران