ضرورت نگاه ویژه برای رفع مشکلات رشت/رفع مشکل گوهر رود و زرجوب آرزوی دیرینه مردمان رشت است
ضرورت نگاه ویژه برای رفع مشکلات رشت/رفع مشکل گوهر رود و زرجوب آرزوی دیرینه مردمان رشت است
ره نگار/در مراسم معارفه شهردار رشت به مباحثی از جمله رفع مشکلات گوهر رود و زرجوب، فقدان مدیریت یکپارچه شهری، مشکلات ترافیکی و... تاکید شد.

ره نگار/در مراسم معارفه شهردار رشت به مباحثی از جمله رفع مشکلات گوهر رود و زرجوب، فقدان مدیریت یکپارچه شهری، مشکلات ترافیکی و… تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ محمدرضا احمدی_نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم معارفه شهردار رشت، با قدردانی از اعضای شورا به واسطه انتخاب «رحیم شوقی» به عنوان شهردار رشت اظهار کرد: انتخاب «شوقی» انتخاب خوبی بود و امیدواریم دغدغه های شهروندان با تعامل و همدلی برطرف شود.

احمدی با بیان اینکه با تلاش های انجام شده اتفاقات خوبی در حوزه مدیریت شهری رشت رقم خواهد خورد افزود: رفع مشکل گوهر رود و زرجوب آرزوی دیرینه مردمان رشت است و برای رفع مشکلات پسماند تصفیه خانه در رشت اقدامات خوبی انجام شده است که باید تداوم داشته باشد.

وی با تاکید به اینکه پیرامون رفع مشکلات ترافیک رشت آماده همراهی هستیم تصریح کرد: مجمع نمایندگان گیلان تمام تلاش خود را به منظور رفع مشکلات این حوزه به کار می گیرند و امیدواریم بتوانیم این دغدغه را برطرف کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید به اینکه باید رفع مشکلات برای مردم ملموس باشد افزود: برای رحیم شوقی در جایگاه شهردار رشت آرزوی موفقیت دارم.

*برای رفع مشکلات حاشیه نشینی در شهر باید با جدیت ورود کرد

اسدالله عباسی_ استاندار گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه حدود ۲ سال از عمر شورای رشت سپری می شود اظهار کرد: امیدواریم شاهد ثبات مدیریتی در جایگاه شهردار رشت باشیم.

عباسی با بیان اینکه درباره مباحث مختلف حوزه مدیریت شهری رشت در این مراسم صحبت شد افزود: رفع چالش های شهر رشت در کنار ثبات مدیریتی نیازمند یک مدیر توانمند، متخصص و متعهد است و رحیم شوقی در زمانی که در استانداری مشغول فعالیت بود نشان داد که دارای روحیه جهادی و تعامل و همراهی است.

وی با تاکید به اینکه مردم رشت تمدن ساز هستند تصریح کرد: مردم رشت از گذشته تمدن را دیده اند و بزرگان فراوانی در دامان این شهر پرورانده شده است و رشت از میان ۵۶ شهرهای استان، متعلق به تمامی استان و مرکز فرماندهی است و همه باید برای رفع مشکلات آن تلاش کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه نباید به حاشیه ها توجه کنیم افزود: خیلی ها قصد دارند شورا را به حاشیه بکشانند و در نهایت بگویند شورای این دوره کاری نکرده است و مدیریت شهری رشت نباید به این مسئله توجه داشته باشد.

عباسی با تاکید به اینکه برای رفع مشکلات رشت، نگاه ویژه داریم بیان کرد: طرح جامع ترافیک در مرحله خوبی قرار دارد و معتقدیم که برای رفع مشکلات حاشیه نشینی در شهر هم باید با جدیت ورود کرد و به زودی خودم در حاشیه های شهر به منظور پیگیری و رفع مشکلات آن حضور پیدا می کنم.

وی به مشکلات محیط زیستی رشت اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در سفر به گیلان از نزدیک وضعیت زرجوب و گوهررود را مشاهده کردند و برای رفع مشکلات آن به بنده تاکید کردند، که منشا آلودگی گوهررود و زرجوب، سراوان، زندان لاکان و… است و باید برای رفع آن به تمام این مراحل توجه کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات زباله سراوان باید به تفکیک زباله از مبدا توجه ویژه داشته باشیم افزود: پس از این مرحله باید به کارخانه کودآلی توجه کنیم و اگر به کارخانه کودآلی توجه کنیم یقینا برای شهرداری درآمد زایی خوبی دارد.

عباسی با تاکید به اینکه باید ورودی های شیرابه به رودخانه ها کاملا مسدود شود بیان کرد: با این اقدام حجم وسیعی از آلودگی زرجوب و گوهررود برطرف می شود و با موضوع تهاتر نفت که مصوب نیز شده است برای رفع مشکلات این دو رودخانه گام های بزرگی برداشته می شود.

وی با ابراز گلایه از وضعیت ترافیک رشت افزود: استانداری گیلان همراه و حامی حوزه مدیریت شهری رشت است و رشت قدمگاه بزرگانی است که امروزه در جمع ما حضور ندارند و باید از میراث آنها حفاظت کنیم.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران