ره نگار/ رییس شورای هماهنگی مدیران استان گیلان گفت: باید با ارایه راه کارهای موثر برخی از خلاء های قانونی نظیر طلاق های صوری که برای سازمان و صندوق ها مشکلاتی به وجود می‌آوردند برطرف شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استان گیلان با حضور عباس علیزاده مدیرکل […]

ره نگار/ رییس شورای هماهنگی مدیران استان گیلان گفت: باید با ارایه راه کارهای موثر برخی از خلاء های قانونی نظیر طلاق های صوری که برای سازمان و صندوق ها مشکلاتی به وجود می‌آوردند برطرف شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استان گیلان با حضور عباس علیزاده مدیرکل تعاون گیلان و رییس شورای هماهنگی مدیران به میزبانی تامین اجتماعی گیلان برگزار شد.

علیزاده با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) از زحمات مدیران شورای هماهنگی و ارایه خدمات شایسته به جامعه هدف در مناسبت های ملی مهر ماه سال‌جاری تقدیر کرد.

رییس شورای هماهنگی مدیران استان با اشاره به ۲۵ صندوق بازنشستگی فعال و با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد از بیمه شدگان کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند یادآور شد: ناکارآمدی مدیران هولدینگ های بزرگ اقتصادی نظیر شستا در گذشته به عملکرد سازمان و صندوق ها ضربه زد.

علیزاده تصریح کرد: با توجه به تنوع خدمات و سرمایه گذاری های خوبی که صورت گرفته چنانچه از نخبگان عرصه اقتصادی و مدیران توانمند در این هولدینگ ها استفاده شود؛ بخش زیادی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی، صندوق های بیمه ای بازنشستگی و اشتغال کشور رفع می شود.

وی با اشاره به برخی از خلاء های قانونی نظیر طلاق های صوری که برای سازمان و صندوق ها مشکلاتی به وجود می‌آوردند گفت: در راستای پیشنهاد مدیرکل بهزیستی گیلان می توان شرایطی فراهم کرد تا با هماهنگی و تعامل  از طریق مراکز مشاوره و مددکاری اجتماعی زیر نظر بهزیستی استان از صحت طلاق ها آگاه شد.

علیزاده در ادامه با بیان اینکه ساماندهی و ارایه خدمات به کودکان کار شاغل در کارگاه ها در دستور کار است خواستار ارایه مشخصات کامل واحدهای تولیدی که از کودکان کار به عنوان نیروی کار خود استفاده می‌کنند توسط سازمان تامین اجتماعی استان شد.

وی در خصوص رصد و شناسایی کارگران آسیب دیده‌ اجتماعی با اشاره به سامانه رصد بهزیستی استان و به منظور تسریع و شناسایی بهتر کارگران آسیب دیده در واحدهای تولیدی برای برگزاری دوره های آموزشی پیشگیرانه؛ خواستار ایجاد قابلیت گزارش گیری در این سامانه برای اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی گیلان شد.

علیزاده در ادامه از واگذاری مجدد دبیری کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد و افزود: در اولین جلسه این کارگروه در مهر ماه سال‌جاری به مشکلات دستگاه های اجرایی شورای هماهنگی با بانک های استان در خصوص تخصیص اعتبار رسیدگی می شود.

رییس شورای هماهنگی مدیران استان در پایان با اشاره به مصوبات پیشین شورا در راستای تالیف کتاب زندگی نامه ۴۱۸ شهید کارگری استان خواستار همکاری و حمایت های مادی و معنوی  مدیران دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی با مولف این اثر ارزشمند شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان