شهرداری ها از وظیفه اصلی خود که توسعه شهر است، دور افتاده اند
شهرداری ها از وظیفه اصلی خود که توسعه شهر است، دور افتاده اند

ره نگار/ شهردار رشت گفت: در حال حاضر شهرداری ها تنها می‌توانند به تعهدات ابتدایی خود بپردازند و از وظیفه اصلی خود که توسعه شهر است، دور شده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی در جلسه شهرداران استان گیلان با استاندار که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره […]

ره نگار/ شهردار رشت گفت: در حال حاضر شهرداری ها تنها می‌توانند به تعهدات ابتدایی خود بپردازند و از وظیفه اصلی خود که توسعه شهر است، دور شده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سید محمد احمدی در جلسه شهرداران استان گیلان با استاندار که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به یکی از اهداف این جلسات که برنامه ریزی برای ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری هاست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شهرداری ها تنها می‌توانند به تعهدات ابتدایی خود بپردازند و از وظیفه اصلی خود که توسعه شهر است، دور شده اند.

 شهردار رشت در ادامه به اهمیت موضوع شیوه نامه نسق سازان پرداخت و ضرورت برگزاری جلسه ای برای هماهنگی و پیگیری موضوع را متذکر شد و افزود: با وجود حدود ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده شهر رشت، تلاش داریم با استفاده از ظرفیت ماده ۹ و در سایه همدلی و تعامل با همه دستگاه ها و قوا این مشکل حل شود.

 شهردار رشت در خصوص مطالبات بیش از ۵۰۰ میلیاردی شهرداری از دستگاه های مختلف و مشکلات قانونی که برای پیگیری قضایی این مطالبات برای شهرداری وجود دارد نیز گفت: این مشکلات برای همه شهرداری هاست و نیاز است در قالب جلساتی با دستگاه های مذکور تدابیری اندیشیده شود.

 وی با اشاره به اعتبارات محدود ستاد بحران شهرداری رشت نیز گفت: همواره از استان اعتباراتی به این منظور به شهرداری ها اختصاص می یافت اما امسال از این اعتبارات محروم بودیم که این مورد نیز مستلزم توجه ویژه است.

 موضوع شفاف سازی فرمول پرداختی های سازمان امور مالیاتی به شهرداری های مختلف و اختصاص قیر برای روکش فرسوده آسفالت مناطق، از دیگر خواسته های شهردار رشت از استاندار گیلان برای رسیدگی بود.

  • منبع خبر : واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت