شروع گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست گیلان جهت پیشگیری از آتش زدن کاه و کلش
شروع گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست گیلان جهت پیشگیری از آتش زدن کاه و کلش

ره نگار/ گشتهای ویژه یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در خصوص جلوگیری از به آتش کشیدن باقی کاه وکلش  حاصل از  عملیات برداشت در شالیزارهای استان گیلان  شروع شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ساسان اکبری پور، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: متاسفانه هر ساله با شروع فصل برداشت برنج در […]

ره نگار/ گشتهای ویژه یگان حفاظت محیط زیست استان گیلان در خصوص جلوگیری از به آتش کشیدن باقی کاه وکلش  حاصل از  عملیات برداشت در شالیزارهای استان گیلان  شروع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ ساسان اکبری پور، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: متاسفانه هر ساله با شروع فصل برداشت برنج در مزارع و شالیزارهای سطح استان تعداد معدودی از کشاورزان عزیز پس از جمع آوری و انتقال محصول خود، در اقدامی غیر مسئولانه کاه کلش باقی مانده را در داخل مزرعه به آتش کشیده که این عمل آنها باعث ایجاد  دود غلیظ و انتشار آن به داخل شهر و روستاهای مجاور شده و سبب آلودگی هوا و  آزردگی شهروندان و وخیم تر شدن حال بیماران حاد تنفسی که متاسفانه با شرایط حال حاضر و وجود بیماری منحوس کرونا تعداد این بیماران نیز افزایش یافته، میگردد.

وی از همه کشاورزان عزیز و  فهیم و زحمتکش استان در خواست نمود علاوه بر آتش نزدن کاه و کلش در مزارع،  با بسته بندی و ذخیره سازی آن برای تغذیه احشام در فصل زمستان از آنها  استفاده کنند تا ضمن کمک به بهبود شرایط اقتصادی خود از آلودگی زیست محیطی و هوا خودداری شود.
اکبری پور تاکید کرد گشت های ویژه یگان حفاظت محیط زیست در همین خصوص فعال بوده و  در صورت عدم توجه به اخطارهای زیست محیطی محیط بانان وکارشناسان اداره حفاظت محیط زیست، افراد خاطی به جهت تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی هوا به مراجعه قضایی معرفی خواهند شد.
همچنین عمل مذکور مستند به ماده ۲۰ از قانون هوای پاک جرم تلقی شده و مجازات مرتکب از ۶ ماه تا ۲ سال حبس است.

  • منبع خبر : روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان