شرایط کنونی گیلان در شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است
شرایط کنونی گیلان در شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتقاد از بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: شرایط کنونی استان گیلان در شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده، در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و […]

ره نگار/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتقاد از بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: شرایط کنونی استان گیلان در شیوع بیماری کووید ۱۹ نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر آبتین حیدرزاده، در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه، اظهار داشت: وضعیت کنونی استان از لحاظ شیوع بیماری کرونا، نسبت به اسفند سال ۹۸ سخت تر است و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، شرایط کنونی بزرگترین موجی از بیماری است که استان آن را تجربه کرده است.
وی افزود: با وجود این وضعیت، متاسفانه بحرانی بودن اوضاع جدی گرفته نمی شود‌.

دکتر حیدرزاده با اشاره به افزایش موارد سرپایی و بستری در بیمارستان ها، گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و اعمال محدودیت های شغلی، ممانعت از حضور مسافران در استان در شرایط کنونی برای توقف انتقال و شیوع بیشتر ویروس، از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.
معاون بهداشتی دانشگاه تاکید کرد: فرایند واکسیناسیون در استان با سرعت قابل توجهی در حال انجام است اما در کنار واکسیناسیون، رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، تعطیلی مشاغل غیرضروری، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و دورهمی ها برای ارتقاء ایمنی و سلامت استان بسیار تاثیرگذار است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان یادآور شد: ۲۷۵ تیم در ۶۷ پایگاه تجمیعی و ۳۳ مرکز غیرتجمیعی سراسر استان فرایند واکسیناسیون کووید ۱۹ را انجام می دهند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران