سهمیه اتوبوس های تحویل نگرفته شهرداری رشت را از ایران خودرو پیگیری می کنم
سهمیه اتوبوس های تحویل نگرفته شهرداری رشت را از ایران خودرو پیگیری می کنم
ره نگار/ نماینده مردم رشت در مجلس از پیگیری جدی برای مشکلات بیمه ای رانندگان تاکسی و دریافت سهمیه باقیمانده ۱۴ دستگاه اتوبوس شهرداری رشت از ایران خودرو خبر داد.

ره نگار/ نماینده مردم رشت در مجلس از پیگیری جدی برای مشکلات بیمه ای رانندگان تاکسی و دریافت سهمیه باقیمانده ۱۴ دستگاه اتوبوس شهرداری رشت از ایران خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ در نشستی که با حضور «جبار کوچکی نژاد» نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، «سید شمس شفیعی» عضو شورای اسلامی شهر و رییس کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورا  و «علیرضا زارع» رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت برگزار شد، مشکلات بیمه ای رانندگان تاکسی شهر رشت و موضوع دریافت سهمیه باقیمانده ۱۴ دستگاه اتوبوس شهرداری رشت از شرکت ایران خودرو مورد پیگیری قرار گرفت.

«سید شمس شفیعی» رییس کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورا در این جلسه به تشریح مشکلات ناوگان حمل و نقل عمومی پرداخت و ضمن اشاره به مشکلات بیمه ای این قشر زحمتکش گفت: نزدیک به ۷ هزار راننده تاکسی در شهر رشت دارای امتیاز تاکسی می باشند که از این تعداد تقریبا دوهزار و ۵۰۰ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردارند و متاسفانه به دلیل مسدود بودن سامانه، این عزیزان از خدمات بیمه ای بی بهره اند که از نماینده مردم در مجلس می خواهیم این موضوع را با ریاست سازمان تامین اجتماعی مطرح تا موانع موجود از پیش پای این قشر خدوم برداشته شود و  این عزیزان نیز بتوانند قادر به استفاده از خدمات بیمه ای شوند.

شفیعی در ادامه با پرداختن به موضوع بهره مندی از تسهیلات کم بهره توسط رانندگان تاکسی اظهار داشت: مشکل دوم رانندگان تاکسی عدم بهره مندی از تسهیلات لازم جهت تبدیل تاکسی های کهنه و اسقاطی به تاکسی های جدید است که در این خصوص نیازمند اخذ تسهیلات کم بهره می باشند که امیدواریم با مساعدت و پیگیری مهندس کوچکی نژاد، این موضوع نیز حل شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و امور حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بهسازی تاکسی های ویژه فرودگاه رشت با توجه به هزینه های بالای ماشین ها در این بخش و تعداد محدود پروازها در فرودگاه بین المللی میرزا کوچک و اهمیت خدمات رسانی به مسافران داخلی و خارجی، موضوعات پیرامون رانندگان شاغل در این بخش را نیز از جمله مشکلات حوزه تاکسی رانی دانست و خواستار کمک از نماینده مردم در مجلس شد.

🔹ایران خودرو ۱۴ دستگاه اتوبوس خریداری شده را به شهرداری رشت تحویل نمی دهد

در ادامه «علیرضا زارع» رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت نیز ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص مشکلات ناوگان اتوبوسرانی شهر رشت گفت: شهرداری رشت از جانب وزارت محترم کشور جهت واگذاری ۳۰ دستگاه اتوبوس به شرکت ایران خودرو دیزل معرفی گردید و۳۰ درصد بهای اتوبوس ها که سهم شهرداری رشت می باشد نیز پرداخت شده است اما تا کنون ۱۶دستگاه را تحویل گرفته ایم و شرکت ایران خودرو دیزل ۱۴ دستگاه دیگر را به شهرداری رشت تحویل نمی دهد که از نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می خواهیم این موضوع را پیگیری نمایند تا تعداد اتوبوس های باقیمانده نیز جهت خدمات رسانی به رشتوندان به ناوگان حمل و نقل عمومی افزوده شوند.

🔹مشکلات بیمه ای رانندگان تاکسی را تا حصول نتیجه پیگیری می کنم

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم با تاکید بر اهمیت ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش مقدار هزینه ها و آسیب به محیط زیست و کاهش ترافیک درون شهری اظهار داشت: رانندگان تاکسی از جمله اقشار زحمتکش جامعه هستند که سهم مهمی در ارایه کمک به مردم دارند اما خود از دریافت خدمات عمومی بی بهره بوده یا دچار مشکلات عدیده ای هستند.

«جبار کوچکی نژاد» افزود: مشکلات بیمه ای رانندگان تاکسی را تا حصول نتیجه پیگیری می کنم و در خصوص بهره مندی رانندگان از تسهیلات کم بهره جهت تعویض تاکسی های فرسوده نیز در گذشته پیگیری های لازم انجام شده است.

وی ضمن تماس تلفنی و مذاکره شفاهی با معاون وزیر قرار ملاقاتی را جهت حل و فصل این موضوع برای هفته آینده تنظیم کرد.

کوچکی نژاد در ادامه خصوص دریافت سهمیه باقیمانده اتوبوس ها از شرکت ایران خودرو دیزل  نیز اظهار داشت: حتما سهمیه باقیمانده را در کوتاهترین فرصت ممکن خواهیم گرفت.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در پایان این جلسه از شفیعی رئیس کمسیون برنامه، بودجه، شوقی شهردار رشت و زارع رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر خواست به منظور حل و فصل مشکلات مطروحه در جلسه از وزارت کشور طی هفته آتی ایشان را مشایعت نمایند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران