سلامت زنان تضمین کننده سلامت نسل های آینده است
سلامت زنان تضمین کننده سلامت نسل های آینده است

ره نگار/ دکتر جمشید محمدی مدیر کل بیمه سلامت گیلان در نشستی به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند و نقش آنان در حفظ سلامت افراد خانواده و نهایتاً جامعه انکار ناپذیر است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جمشید محمدی مدیر کل بیمه […]

ره نگار/ دکتر جمشید محمدی مدیر کل بیمه سلامت گیلان در نشستی به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند و نقش آنان در حفظ سلامت افراد خانواده و نهایتاً جامعه انکار ناپذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ دکتر جمشید محمدی مدیر کل بیمه سلامت گیلان در نشستی به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند و نقش بسزایی در حفظ سلامت افراد خانواده و نهایتا جامعه دارند، هر نوع برنامه ریزی و تلاش در جهت توانمندسازی زنان ایران زمین در این راستا، تضمینی برای بهره مندی از کودکانی سالم، خانواده ای مستحکم و اجتماعی متعالی خواهد بود.

وی درجمع بانوان اداره کل اظهار داشت: زنان اولین حافظان سلامت خانواده و جامعه، باید محور برنامه‌های سلامت در کشور باشند که البته در این میان، آموزش، تعلیم و فرهنگ‌سازی اهمیت زیادی دارد.

وی یاد آور شد: سلامت زنان و تأمین نیاز‌های جسمی و روحی این قشر جامعه تضمین کننده سلامت نسل‌های آینده است؛ چراکه مادر دارای سلامت جسمی و روانی فرزندانی شاداب و سلامت تحویل جامعه می‌دهد و در نهایت موجب افزایش کارایی و بهره وری نیرو‌های جوان جامعه خواهد شد؛ در نتیجه در وهله نخست وظیفه زنان است تا مراقب سلامتی خود و خانواده باشند و در ادامه نیز مسئؤلان حوزه‌های مختلف وظیفه دارند شرایط و امکانات تأمین سلامت زنان را فراهم نمایند.

در ادامه این نشست بانوان نظرات و پیشنهادات خود را درجهت ایجاد نشاط و شادابی و تقویت روحیه کارکنان مطرح کردند.

در خاتمه به شرکت کنندگان در برنامه پیاده روی به قید قرعه جوایزی به رسم یاد بود اهدا شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بیمه سلامت استان گیلان