سرانه مطالعه و ارجاع جامعه به کتاب یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی است
سرانه مطالعه و ارجاع جامعه به کتاب یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی است
ره نگار/ کارگاه آموزشی کتابخوانی با موضوع "اهمیت مطالعه" همراه با نشست کتابخوان (قصه گویی) از سری نشست های هفتگی کتابخوان مدیریت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی همزمان با 24 ابان ماه، روز ملی کتاب، کتابخوان و کتاب دار برگزار شد.

ره نگار/ کارگاه آموزشی کتابخوانی با موضوع “اهمیت مطالعه” همراه با نشست کتابخوان (قصه گویی) از سری نشست های هفتگی کتابخوان مدیریت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی همزمان با ۲۴ ابان ماه، روز ملی کتاب، کتابخوان و کتاب دار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ اکبر نیازی عضو هیأت مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی به مناسبت روز ملی کتاب و کتابخوانی در این نشست، با اشاره به تأکیدات دین اسلام، سیره ائمه اطهار و این واقعیت که اصلی ترین معجزه پیام اکرم (ص) کتاب آسمانی قرآن مجید است گفت: سرانه مطالعه و ارجاع جامعه به کتاب یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی است.

نیازی اظهار داشت: گسترش فعالیت های مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی در محدوده منطقه و تجهیز هر چه بیشتر امکانات این حوزه جهت ارتقای سطح خدمات فرهنگی ارائه شده به دانش آموزان این محدوده از مهترین اولویت های در دست اقدام این سازمان بوده، چراکه هر گونه هزینه کرد در حوزه مطالعه و کتاب، یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

وی ادامه داد: رویداد مزبور با توجه به اهمیت و فواید موضوع کتاب و کتابخوانی برای کودکان و نوجوانان، ترویج فرهنگ مطالعه و کسب تجربه و لذت بردن از خواندن کتاب برای این گروه سنی، سازمان منطقه آزاد انزلی با همکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی، به میزبانی کتابخانه ولایت و سیار منطقه آزاد انزلی و همراهی تعدادی از دانش آموزان مدارس محدوده منطقه، برپا شد.

بنابراین گزارش “مهدیه ایرانشاهی” کارشناس ارشد علوم کتابداری و رابط فرهنگی شهرستان بندر انزلی در این کارگاه تخصصی، مولفه ها و روش های مطالعه موثر برای دانش آموزان را تشریح نمود و در ادامه چندین کتاب در زمینه های مختلف متناسب با رده سنی شرکت کنندگان در این نشست معرفی کرد.

گفتنی است در پایان جوایزی به رسم یادبود از طرف مدیریت فرهنگی سازمان به دانش آموزان حاضر اهدا شد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران