ساختمان اداری بنیاد مسکن شهرستان های فومن و صومعه سرا افتتاح شد
ساختمان اداری بنیاد مسکن شهرستان های فومن و صومعه سرا افتتاح شد

ره نگار/ درآغازین روزهای دهه مبارک فجر طی سفر مهندس درفشی معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور به گیلان به همراه مهندس اکبر زاده مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان از شهرستان های استان بازدید بعمل آمد که در این دیدار ساختمان های اداری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های فومن و […]

ره نگار/ درآغازین روزهای دهه مبارک فجر طی سفر مهندس درفشی معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور به گیلان به همراه مهندس اکبر زاده مدیرکل بنیاد مسکن استان گیلان از شهرستان های استان بازدید بعمل آمد که در این دیدار ساختمان های اداری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان های فومن و صومعه سرا با حضور فرمانداران و امامان جمعه این دو شهرستان افتتاح و بازگشایی گردید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حاشیه این بازدید با تبریک چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی طی ارایه گزارشی گفت: ساختمان اداری در زمینی به مساحت ۳۱۲ مترمربع و با زیربنای ۴۸۳ متر مربع در ۳ طبقه با اعتبار ۶۶۷ میلیون تومان بنا شد.

همجنین محسنی فرماندار شهرستان فومن در ادامه با بیان این که بیش از ۶۰ روستای شهرستان نیازمند بازنگری در طرح هادی هستند، اظهار کرد: از زمان تصویب برخی از این طرح ها بیش از ۲۰ سال گذشته و با مساعدت بنیاد مسکن در این خصوص، گام موثری در پاسخ به مطالبه چندین ساله مردم این روستاها برداشته خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به مراحل پایانی ساخت مصلای شهرستان فومن، ضمن تقدیر از معاضدت نهادها و دستگاه های مختلف به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: مساعدت مسئولان در تکمیل پروژه مصلی و تجهیز آن که به مثابه پایگاه فرهنگی شهرستان است، با توجه به سابقه تاریخی و مذهبی شهرستان عالم پرور فومن، اقدامی ماندگار است.

در ادامه معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور  نیز با بیان این که ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد، افزود: نیمی از طرح های هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در کشور بازنگری شده است.

در ادامه بازدیدهای مهندس درفشی، معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان های بنیاد مسکن کشور و مهندس اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن استان در صومعه سرا، ساختمان اداری این شهرستان نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این بازدید نیز مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: ساختمان بنیاد مسکن شهرستان صومعه‌سرا با اعتبار هزینه شده بیش از یک میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۱۴۰۵ متر مربع و با زیربنای ۴۵۱ مترمربع احداث گردیده است.

سید محمدی فرماندار شهرستان صومعه سرا نیز در ادامه این دیدار گفت: یکی از اقدامات برجسته بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را افتتاح حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و تاسیس نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: بعد از انقلاب با فعالیت ها واقدامات موثر این بنیاد، روستاهای از نظر خیابانها، جدول بندی و استحکام منازل پیشرفت خوبی داشتند و بالاخص بنیاد مسکن شهرستان صومعه سرا با همکاری شوراها و دهیاران دراکثر روستاهای شهرستان، طرح هادی را اجرا نموده و اکثر خانه های فرسوده روستایی را نوسازی ومقاوم سازی کرده است.

مهندس هادی درفشی نیز در ادامه این بازدید با اعلام اینکه تلاش می کنیم خانواده های محروم با تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت صاحب مسکن شوند اظهار داشت:بنیاد مسکن تاکنون از منابع دولتی، تسهیلات بانکی و حساب ۱۰۰ امام افزون بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکن روستایی را بازسازی و مقاوم سازی و احداث نموده است.

گفتنی است در پایان این بازدیدها از عوامل اجرائی احداث ساختمان های دو شهرستان فومن و صومعه سرا تقدیر بعمل آمد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران