زورخانه امام علی (ع) رشت افتتاح شد
زورخانه امام علی (ع) رشت افتتاح شد

ره نگار/ زورخانه امام علی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و مسئولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ طی آیینی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، زارع استاندار گیلان، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، […]

ره نگار/ زورخانه امام علی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و مسئولان استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ طی آیینی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، زارع استاندار گیلان، مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، مهندس اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان و جمعی از دیگر مسئولان زورخانه امام علی بهره برداری شده است.

نوبخت، معاون رئیس جمهوری طی سخنانی این آیین را مراسم شکرگزاری اتمام کار ساختمانی خواند و افزود: آیین افتتاح این مرکز بی همتا و برخوردار از معماری سنتی اسلامی و ایرانی برای شب عید غدیر همین امسال برگزار خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: درهمه شب های عید غدیر در هر کجای کشور باشم براساس نذر و تعهد اعتقادی در مراسم عبادی اخلاقی و عرفانی این ورزش باستانی و این نیایش پهلوانی در زور خانه امام علی (ع) رشت شرکت خواهم کرد.
نوبخت یاد آور شد: شب عید غدیر امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی و اخذ مجوزهای لازم آیین اصلی افتتاح این زورخانه برگزار خواهد شد.
در ادامه مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان؛ طی سخنانی از حمایت‌هاو پشتیبانی های دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و مجموعه مدیران استان تشکر و قدردانی کرد و افزود: زورخانه امام علی(ع) در زمینی به وسعت ۱۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۸۳۰ متر مربع با ظرفیت ۳۲۰نفر در ۱۲ ماه کاری احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: این پروژه با نظارت عالیه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با استفاده از معماری مدرن و رنگ‌آمیزی سنتی، حفظ معماری سنتی زورخانه‌ای در قالب معماری بومی استان گیلان بر اساس استانداردهای بین المللی احداث شده است
وی اذعان داشت: این بنای مهم و ماندگاراز محل کمک های حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ثمر رسیده است.
گفتنی است مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان نیز در این آیین طی سخنانی از دکتر نوبخت معاون رئیس‌ جمهوری، استاندار و دیگر مدیران و مسئولان استانی در ساخت زورخانه امام علی (ع) تشکر و قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی بنیاد مسکن استان گیلان