زن باید قدر شناس خود باشد
زن باید قدر شناس خود باشد
ره نگار/ربیع پور با تاکید بر اینکه زن باید قدر شناس خود باشد، عفاف و حجاب را یک فرهنگ دانست و گفت: بنابر فرمایش امیرالمومنین(ع)، انسان عاقل پاکدامن است.

ره نگار/ربیع پور با تاکید بر اینکه زن باید قدر شناس خود باشد، عفاف و حجاب را یک فرهنگ دانست و گفت: بنابر فرمایش امیرالمومنین(ع)، انسان عاقل پاکدامن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ نوشین کریمی_ زینب ربیع‌پور_ همسر شهید مدافع حرم «جمال رضی» در نشست گفتمان آزاد اندیشی با موضوع عفاف و حجاب که با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در آستانه اشرفیه برگزار شد، با تسلیت فرا رسیدن ماه عزای اباعبدالله(ع) گفت: قیام امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بود.

این فعال فرهنگی_اجتماعی با بیان اینکه افتخار است نام شهید بر روی ما باشد و ما را با شهدا بشناسند، پاکدامنی حضرت زهرا(س) را میراث بزرگی برای زنان مومنه دانست و اظهار کرد: چقدر ما مفتخریم که خداوند سبحان ما زنان را از جنس فاطمه زهرا(س) آفریده است.

ربیع پور با استناد به فرمایش امام علی(ع) که فرمودند«انسان عاقل پاکدامن است» افزود: هرکسی که به درجه رشد عقلی برسد عفیف و پاکدامن است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز می فرمایند «یک زن می تواند برای تمام مردان در زمینه های کفر و ایمان الگو باشد»، اضافه کرد: در قرآن داستان همسر پیامبر لوط و همسر فرعون به عنوان درس برای ما بیان شده و این خودمان هستیم که می توانیم انتخاب کنیم که چگونه باشیم.

ربیع پور ادامه داد: خداوند برای یادکردن زن نام «مربی» را به او می دهد و این یعنی زن از من است، زیرا پرودگار نقش تربیتی دارد پس می بایست در منزل نقش مربی را داشته باشم و محبت و علاقه را در کانون خانواده به وجود آوریم.

وی با تاکید بر اینکه زن باید قدر شناس خود باشد، خاطر نشان کرد: عفاف و حجاب یک فرهنگ است ولی متاسفانه در برابر شبهاتی چون «در این شرایط اقتصادی آیا دو تار از مو از وضعیت معیشتی و اقتصادی مهم تر است ؟؟؟» قرار گرفته است.

ربیع پور ادامه داد: کسانی که دم از آزادی بانوان می زنند باید آمار تجاوز به بانوان را در کشورهای غربی و به اصطلاح آزاد نگاه کنند.

وی اذعان کرد: اینکه فرزندان ما یک سری از اصول اعتقادی را نمی پذیرند چون علم آن را ندارند و این پدر و مادران هستند که باید علم خود را زیاد کرده و پاسخگوی سوالات و شبهات فرزندان خود باشند.

ربیع پور گفت: بیان فایده حجاب برای فرزندان و ارزش حجاب از سوی اسلام، اهل بیت(ع) و… می تواند روشنگری ایجاد کند.

وی یادآور شد: خانواده شهدا در دیدار با حضرت آقا از غفلت در مورد کشف حجاب های صورت گرفته ابراز نگرانی کردند که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند« این مسئله درست می شود و نباید نا امید بود چراکه ناامیدی مهمترین آفت و از اهداف دشمن است».

ربیع پور با تاکید بر شناخت دشمن بیان کرد: حجاب یعنی فاصله و پوشش و این برای خود فرد بهتر است.

وی گفت: نسبت به جامعه نباید بی تفاوت بود زیرا برخی با بی حجابی به دنبال توجه و لج بازی به منظور ثابت کردن زیبایی ظاهر خود هستند.

گفتنی است، علاوه بر این نشست که با حضور تعدادی از کتابداران برگزار شد نمایشگاهی باموضوع عفاف و حجاب در کتابخانه آستانه اشرفیه دایر شد.

  • نویسنده : نوشین کریمی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران