زندان رودبار مقصد سارقان سابقه‌دار
زندان رودبار مقصد سارقان سابقه‌دار
ره نگار/ فرمانده انتظامی رودبار از دستگیری سارقان سابقه‌دار و اعتراف آنها به 9 فقره سرقت از اماکن خصوصی و باغات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

ره نگار/ فرمانده انتظامی رودبار از دستگیری سارقان سابقه‌دار و اعتراف آنها به ۹ فقره سرقت از اماکن خصوصی و باغات کشاورزی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سرهنگ “عیسی روشن‌قلب” با تاکید بر اینکه پیشگیری از وقوع سرقت، ایجاد ناامنی روانی برای مجرمان و تقویت احساس مطلوب در سطح جامعه از مهمترین اولویت‌های مجموعه انتظامی است، اظهار داشت: پیشگیری و مقابله با سرقت نیازمند عزم جدی و جمعی همه سازمان‌ها و نهادها و مسئولیت‌پذیری مردم با مراقبت از اموال و حذف زمینه‌های وقوع جرم است.

وی در ادامه به ارجاع چند فقره پرونده سرقت از اماکن خصوصی و باغات زیتون طی هفته‌های گذشته به مرجع انتظامی و پیگیری پلیس در این خصوص اشاره کرد و گفت: کارآگاهان آگاهی با همکاری ماموران کلانتری ۱۱ و ۱۴ پس از انجام تحقیقات و بررسی شیوه و شگرد سرقت‌ها، ۷ متهم این پرونده‌ها را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار از دستگیری افراد مورد نظر با هماهنگی قضائی و طی عملیات‌های جداگانه خبر داد و بیان داشت: متهمان سابقه‌دار در تحقیقات پلیس به ۵ فقره سرقت از اماکن خصوصی و ۴ فقره سرقت از باغات زیتون اعتراف کردند.

این مقام انتظامی افزود: سارقان ۲۸، ۲۹، ۳۳، ۳۵، ۳۸، ۳۹ و ۴۰ ساله با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفته و روانه زندان شدند.

سرهنگ روشن‌قلب در پایان خاطرنشان کرد: همه آحاد جامعه باید نسبت به هشدارها و توصیه‌های انتظامی در بحث پیشگیری از سرقت توجه ویژه داشته باشند تا فرصت ارتکاب جرم از سارقان سلب شود.

  • منبع خبر : پليس گیلان