رویدادهای ورزشی توان تولید استان را افزایش می دهد
رویدادهای ورزشی توان تولید استان را افزایش می دهد

ره نگار/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: ایجاد انگیزه و نشاط برای کارگران با برگزاری رویدادهای ورزشی در جامعه کار و تلاش از جمله اهداف مهم اداره کل است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ عباس علیزاده در حاشیه مجمع سالانه هیئت ورزش کارگری با اشاره به تاریخچه ورزش کارگری گفت: مهمترین […]

ره نگار/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: ایجاد انگیزه و نشاط برای کارگران با برگزاری رویدادهای ورزشی در جامعه کار و تلاش از جمله اهداف مهم اداره کل است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ عباس علیزاده در حاشیه مجمع سالانه هیئت ورزش کارگری با اشاره به تاریخچه ورزش کارگری گفت: مهمترین مولفه در بخش ورزش کارگران، توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است زیرا با ایجاد نشاط اجتماعی باعث افزایش بهره وری نیروی کار، ارتقاء سطح تولید و در نهایت رونق اقتصادی می شود.

وی با بیان این مطلب خاطر نشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی امروز می توانیم با ترویج فرهنگ ورزش همگانی و بالا بردن سلامت جسمی و روحی کارگران که بازوان اصلی چرخه تولید هستند زمینه بهبود وضعیت معیشت این قشر ارزشمند را فراهم کنیم.

علیزاده در ادامه از شرکت هیئت ورزش کارگری استان گیلان در ۷۲ فعالیت کشوری و استانی در سال گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد  ۲ رویداد به میزبانی استان گیلان برگزار شد.

وی اضافه کرد: در ۲۰ رویداد دیگر نیز ورزشکاران منتخب استان گیلان در قالب تیم به مسابقات در رشته های گوناگون اعزام شدند.

علیزاده همچنین از برگزاری ۲ دوره آموزشی مربیگری درجه ۳ دفاع شخصی و وبینار آموزشی شطرنج در سال گذشته خبر داد.

وی با اشاره به ابتکار اجرای “پویش دوشنبه‌های ورزش و کار “با رویکرد توسعه ورزش همگانی در واحد های تولیدی از سوی فدراسیون ورزش کارگری کشور گفت: به رغم محدودیت های ناشی از ویروس کرونا یکی از شاخص ترین فعالیت های ورزشی صورت گرفته برگزاری ۲۴ پویش در واحدهای تولیدی گیلان بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان همچنین  از برگزاری ۶ پویش ورزش و کار  و ۱۲ فعالیت کشوری و استانی از ابتدای سال‌جاری تا کنون خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با سیر نزولی و از بین رفتن ویروس منحوس کرونا شاهد گسترش فعالیت های هیت ورزش کارگری استان باشیم.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان