رونق زراعت چوب در صومعه سرا
رونق زراعت چوب در صومعه سرا

ره نگار/ فرماندار صومعه سرا گفت: ۶۰۰هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان صنوبر کاری می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیدجلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت: برای حفظ منابع طبیعی، با مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان تا پایان امسال ۶۰۰ هکتار از زمین‌های این شهرستان صنوبرکاری می‌شود و برای […]

ره نگار/ فرماندار صومعه سرا گفت: ۶۰۰هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان صنوبر کاری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیدجلال سیدمحمدی، فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت: برای حفظ منابع طبیعی، با مشارکت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان تا پایان امسال ۶۰۰ هکتار از زمین‌های این شهرستان صنوبرکاری می‌شود و برای سال آینده نیز هزار و ۵۰۰ هکتار هدف گذاری شده است.

او  با اشاره به اینکه ۱۲ هزار هکتار از زمین‌های شهرستان صومعه سرا به صنوبرکاری اختصاص یافته است، افزود: باید در برنامه بلند مدت، این سطح زیر کشت افزایش یابد، زیرا زراعت صنوبر علاوه بر درآمد، قاچاق چوب را نیز کاهش می‌دهد.

فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت: صنوبرکاران می‌توانند بابت هر هکتار صنوبرکاری ۸ میلیون تومان تسهیلات نیز دریافت کنند.

سیدمحمدی تصریح کرد: این شهرستان با ۱۲ هزار هکتار صنوبرکاری قطب نخست تولید صنوبر در کشور است و سالانه بیش از ۲۰۰ مترمکعب چوب صنوبر در این شهرستان تولید می‌شود، ولی به علت کمبود صنایع تبدیلی در گیلان، بیشتر چوب‌های صنوبر این شهرستان به استان‌های دیگر صادر می‌شود.

  • نویسنده : مریم عباسی زاده لاله