روش اسلام در تربیت کودکان همیشه همراه با محبت و آرامش بوده است
روش اسلام در تربیت کودکان همیشه همراه با محبت و آرامش بوده است
ره نگار/ موسی پور، مربی تربیتی مدارس گیلان، با تاکید بر اینکه روش اسلام در تربیت کودکان همیشه همراه با محبت و آرامش بوده است گفت: والدین می بایست مراقب افراط و تفریط در عمل تربیتی خود باشند.

ره نگاران/مریم لطیفی: “موسی پور”، مربی تربیتی مدارس گیلان، با تاکید بر اینکه روش اسلام در تربیت کودکان همیشه همراه با محبت و آرامش بوده است گفت: والدین می بایست مراقب افراط و تفریط در عمل تربیتی خود باشند.

«سمانه موسی پور» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ با بیان اینکه خداوند در قبال کودکان این فرشتگان زمینی به ما مسئولیت و وظایفی داده است، اظهار کرد: می بایست راه و مسیر درست زندگی را به کودکان خود بیاموزیم.

وی که از مربیان تربیتی مدارس گیلان است افزود: اسلام راه بندگی را با علم و معرفت از کتاب آسمانی نشان داده است و تربیت صحیح کودکان یکی از آنان است.

وی روش اسلام را در تربیت کودکان همیشه همراه با محبت و آرامش توصیف کرد و ادامه داد: والدین می بایست مراقب افراط و تفریط در عمل باشند تا کودکان با هنجار شکنی های مدام و روزمرگی های تکراری و بی سرانجام روبرو نشوند.

موسی پور با تاکید بر مسئله تعلیم و تربیت کودکان که از زمان های گذشته تا کنون همیشه مورد توجه بوده اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) نیز همیشه به اینکه کودکان دارای حق و حقوق حقیقی هستند اشاره داشتند که نام گذاری صحیح بر آنان یکی از این موارد است.

وی تصریح کرد: اسلام در حوزه کودکان مراحل تربیت را به سه مرحله، از تولد تا شروع هفت سالگی، از هفت سالگی تا ۱۴ سالگی و ۱۴ سالگی تا ۲۱ سالگی تقسیم کرده است.

موسی پور با بیان اینکه در مرحله‌ اول فرزند هنوز دنیای واقعی را خوب نمی شناسد و نمی‌تواند کارهای خود را به تنهایی انجام دهد گفت: مرحله دوم که مرحله طلایی است، مرحله آموزش و آموختن قرآن و آغاز خواندن و نوشتن و ادب آموزی است.

وی ادامه داد: مرحله سوم مرحله نگه‌داری و تثبیت آنچه که در مرحله دوم به آن اشاره شده می باشد.
موسی پور خاطر نشان کرد: این شکل گیری شخصیت است که نشان می دهد چگونه می توان پله پله به مراحل یک انسان کامل رسید.

  • نویسنده : مریم لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران