رسانه‌ها در مسیر رستگاری جامعه نقش کلیدی و محوری دارند‌ 
رسانه‌ها در مسیر رستگاری جامعه نقش کلیدی و محوری دارند‌ 
ره نگاران/ صدیقی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در مسیر رستگاری جامعه نقش کلیدی و محوری دارند گفت: صاحبان قلم مجاهدان مسلحی هستند که می‌توانند با قلم خود نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کنند.

ره نگاران/ محمدمهدی صدیقی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها در مسیر رستگاری جامعه نقش کلیدی و محوری دارند گفت: صاحبان قلم مجاهدان مسلحی هستند که می‌توانند با قلم خود نقشه شوم دشمنان را نقش برآب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران– فاطمه لطیفی: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران استان با گرامیداشت فرا رسیدن ماه محرم و آغاز هفته امر به معروف و نهی از منکر گفت: با واکاوی در حادثه دلخراش کربلا، انسان به سهولت در می یابد که انگیزه امام حسین (ع) اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود.

صدیقی افزود: امام حسین (ع) هم برای پایداری آیات الهی و اوامر خداوند سبحان تن به چنین مبارزه سختی داد و در راه قرآن، تمام خاندان خود را نثار دستورات خداوند نمود و در حقیقت با چنین ایثارگری یک فصل نویی را به سوی همه آزادیخواهان و آزادی اندیشان عالم گشود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان، ماموریت این ستاد را در سه حوزه ی “ترویج امر به معروف و نهی از منکر”، “حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر” و “عفاف و حجاب” عنوان کرد و گفت: تشکیل شوراهای امر به معروف در دستگاه‌های حاکمیتی از جمله مواردی است که مطابق اصل هشتم قانون اساسی ما را به مقصود و هدف اصلی در بخش ترویج امر به معروف و نهی از منکر می‌رساند.

وی با تاکید بر اینکه در مرکز استان فقط یک ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ریاست آیت الله فلاحتی فعالیت می‌کند و در سطح شهرستان ها نیز این ستاد توسط امام جمعه هر شهرستان مدیریت می‌شود اذعان داشت: سایر نهادهای مرتبط چه در سطح استان و چه در سطح شهرستان “شوراهای امر به معروف” هستند که در این راستا خدمت‌رسانی می‌کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان ادامه داد: تاکنون ۷۹۵ شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های حاکمیتی، اصناف، مساجد، بقاع متبرکه، حوزه های علمیه، تشکل‌های مردمی و کانون‌های قرآنی با هدف رسالت انسانی و اسلامی در قبال جامعه خود نقش ایفا می‌کنند.

✔️ راه‌اندازی سامانه “سو” برای اصلاح معایب و تطهیر جامعه از بی‌عدالتی 

صدیقی در بخش دیگر از سخنان خود به راه‌اندازی سامانه نرم افزاری “سو” (به معنای نور) اشاره و تصریح کرد: این سامانه می‌تواند در بدنه حاکمیت جهت تطهیر جامعه از تبعیض و بی عدالتی یاری رسان باشد.

وی با این توضیح که مردم از طریق این سامانه می‌توانند معایب موجود را اصلاح کنند‌ ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ مدیر استان در سامانه “سو” دارای پنل کاربری هستند که گزارشات ارسالی از سوی مردم توسط ستاد امر به معروف دریافت و با نظارت نسبت به صحت و سقم گزارش وارده، آن را به دستگاه متولی ذیربط منتقل نموده و نهاد مذکور نیز به اصلاح امور گزارش شده می پردازد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان در حوزه دوم ‌ماموریتی خود یعنی حمایت از آمران و ناهیان عنوان کرد: هماهنگی های لازم با نیروهای پلیس و هم با دستگاه قضایی استان ایجاد شده است تا در این حوزه همه کسانی که انگیزه پیروی از مرام سیدالشهدا را دارند و در راه وارستگی جامعه قدم برمی‌دارند حمایت شوند.

وی همچنین در بخش سوم ماموریتی این ستاد با عنوان عفاف و حجاب گفت: برای حفظ بنیان خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطابق قانون در راستای رستگاری و تطهیر جامعه در مسیر سلامت اقداماتی ترتیب داده است.

وی همچنین یکی از ماموریت های این ستاد را پیاده سازی تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد و گفت: ۳۲ دستگاه در امر عفاف و حجاب مسئولیت دارند تا این رسالت قانونی را به نحو احسن اجرایی کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی منکر در ادامه با بیان اینکه رسانه‌ها در مسیر رستگاری جامعه می‌توانند نقش کلیدی و محوری داشته باشند گفت: رسانه‌ها مجاهدان مسلحی هستند که اسلحه شان قلم‌ است و این قلم می‌تواند دشمن را از رسیدن به اهداف شوم ناکام بگذارد.

دبیر ستاد در پایان از اصحاب قلم تقاضا نمود: برای جلوگیری از خدشه دار شدن کرامت و تزلزل بنیان خانواده، باید بسیار مسنجم عمل کرده و صرفا نظاره گر نبوده چرا که بی تفاوت بودن هم سلامت و هم منزلت جامعه را دچار آسیب خواهد کرد.

  • نویسنده : فاطمه لطیفی
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران