رتبه نخست هلال‌احمر گیلان در حوزه امداد و نجات و راه‌اندازی خانه‌های هلال
رتبه نخست هلال‌احمر گیلان در حوزه امداد و نجات و راه‌اندازی خانه‌های هلال

ره نگار/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در حوزه امداد و نجات در سطح تیم‌های واکنش سریع گفت: با راه‌اندازی ۴۲۵ خانه هلال در روستاها در سال گذشته جمعیت هلال‌احمر گیلان رتبه نخست را در این حوزه نیز از آن خود کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیاوش غلامی […]

ره نگار/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در حوزه امداد و نجات در سطح تیم‌های واکنش سریع گفت: با راه‌اندازی ۴۲۵ خانه هلال در روستاها در سال گذشته جمعیت هلال‌احمر گیلان رتبه نخست را در این حوزه نیز از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ره نگاران؛ سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه با بیان اینکه ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت هفته هلال‌احمر نام‌گذاری شده است، گفت: تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا در سراسر استان و اجرای ۳۰ برنامه ازجمله مانورهای مجازی و در حوزه مدیریت بحران و طرح نیابت به‌منظور عیادت از سالمندان و جانبازان در طی این هفته اجرا شد.

غلامی با بیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برتر حادثه‌خیز و گیلان جزو پنج استان برتر حادثه‌خیز است، گفت: جمعیت هلال‌احمر فقط در حوادث و بلایا در خدمت مردم نیست بلکه در حوادث مختلفی حتی دفاع مقدس نیز امدادگران در دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی در کنار سایرین خدمت می‌کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه هلال‌احمر گیلان ۱۸ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد، افزود: ما خدمات خود را بر پایه قربه الی الله در نظر گرفتیم و ارگانی غیردولتی و عام‌المنفعه هستیم و شهید بابک نوری هریس نیز که افتخاری برای گیلان است از شهدای مدافع حرم گیلانی و از شهدای هلال‌احمر گیلان است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته در حوزه امداد و نجات هلال‌احمر گیلان رتبه نخست کشوری را در سطح تیم‌های واکنش سریع به دست آورد، گفت: در سال گذشته ۴۲۵ خانه هلال در روستاها فعال شدند که این امر موجب شد رتبه اول کشوری به لحاظ کمی و کیفی در این حوزه برای گیلان به دست آمد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه در سراسر استان بیش از ۲۷ پایگاه امداد و نجات و ۱۶ شعبه و یک فروند بالگرد برای خدمت به مردم در حوادث داریم، گفت: سال گذشته توانستیم برای شهرستان کمتر برخوردار شفت انبار امدادی را راه‌اندازی کنیم و هفته آینده با حضور ریاست جمعیت هلال‌احمر علاوه بر انبار امدادی فومن، دو پروژه دیگر قابل افتتاح است.

غلامی با اشاره به آیه ۳۲ سوره مائده بیان کرد: ما امدادگران با تأسی از این آیه خدمات خود را به شما داوطلبانه برای مردم در نظر گرفتیم تا راه گشای مردم باشیم.

وی آموزش همگانی را یکی از وظایف هلال‌احمر عنوان کرد و افزود: در سال گذشته در حوزه دارویی و درمانی و خدمات حمایتی بیش از پنج میلیارد تومان کمک برای مردم استان گیلان جمع‌آوری شد و در حال حاضر هم این امکان وجود دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گیلان با اشاره به راه‌اندازی بانک امانات در گیلان بیان کرد: ما بانک اماناتی در ۱۶ شعبه راه‌اندازی کردیم تا کسانی که نیاز به دستگاه ای اکسیژن دارند می‌توانند از ما امانت بگیرند و هیچ‌وجهی در این قبال گرفته نمی‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان